Jurečka Petr

#5031Vrácení zálohy ve výši Kč 5000,- za zrušení kupní smlouvy

24.11.2014, před 9 lety

Karel Křenek

Počátkem srpna 2014 jsem našel v poštovní schránce leták s inzerátem na levné přitápění kamny s japonským patentem S 85.Za několik dnů přijel p. Pospíšil a doma mi kamna předvedl. Velice výrobek chválil, jak jsou úsporná, kolik ušetřím a pokud si je objednám nyní, zaplatím o 4000,- Kč méně, t.j. 10 000,- Kč. Souhlasil jsem, zaplatil zálohu 5000,- Kč a obdržel jsem příjmový doklad o zaplacení. Ale chtěl se více dozvědět o tomto výrobku, nahlédl na stránky Vaše stížnosti a zjistil jsem, že na tento výrobek je dost stížností a velká nespokojenost kupujících. Hned na druhý den (14.8.2014) jsem zaslal p. Jurečkovi doporučený dopis, že od koupi kamen odstupuji,smlouvu ruším a požaduji vrácení 5000,- Kč.
Psal jsem na vaše stránky, psal jsem na ČOI, kde mi dávají za pravdu, že mám plné právo na vrácení peněz.
Již jsem poslal p. Jurečkovi 3 doporučené dopisy s výzvami o vrácení zálohy 5000,- Kč, ale do dnešního dne pan Jurečka na dopisy nereaguje. I telefonicky jsem s ním mluvil, kde slíbil, že se na věc podívá, ale zase nic.

Kamna FUJIX, model: S85, firma J+P International Olomouc, Javořičská 679/6

Požaduji vrácení zálohy 5000,- Kč dle § 1829,2820