BAŤA, akciová společnost

#50993Nedodaná obuv

02.06.2021, před měsícem

Kateřina Herudková

Dobrý den, u Bati jsem si 16.1.2021 objednala obuv. Ke dni 2.6.2021 jsem se stále nedočkala bot ani peněz. Při písemném kontaktu se společností mi bylo sděleno, že je chyba na straně dopravce a musím počkat až se to vyřeší. Kontaktovala jsem je opakovaně písemně, ale nikdo nereagoval. Po telefonickém hovoru, mi bylo sděleno, že je zbytečné se k tomu vyjadřovat, když se nic nezměnilo. Prosím o radu, jak tuto situaci řešit. Děkuji

Vrácení hotovosti nebo dodání bot

2.6.2021 14:26, před měsícem

Po uzavření smlouvy má prodávající povinnost dodat zboží. Pokud tak neučiní ve sjednaném termínu, ocitá se v prodlení. Pokud doba dodání nebyla sjednána, může spotřebitel požadovat dodání zboží ihned. Prodávající je poté povinen splnit bez zbytečného odkladu, nejpozději by mělo být plněno do 30 dní. Jestliže zboží nedodá, upozorní spotřebitel prodávajícího, že nedodal zboží včas a poskytne prodávajícímu přiměřenou lhůtu k dodání zboží (lze poskytnout i mlčky).

Pokud prodávající nedodá zboží ani ve lhůtě poskytnuté spotřebitelem, má spotřebitel nárok na odstoupení od smlouvy dle § 1978 občanského zákoníku a na vrácení zaplacené peněžní částky. Oznámí-li spotřebitel prodávajícímu, že mu určuje dodatečnou lhůtu k plnění a že mu ji již neprodlouží, platí, že marným uplynutím této lhůty od smlouvy odstoupil.

Odstoupením od smlouvy se smlouva ruší od počátku a strany si mají povinnost vrátit poskytnutá plnění. Spotřebiteli tedy odstoupením od smlouvy vzniká nárok na vrácení zaplacené částky.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.

22.7.2021 16:20, před 9 dny

Žádáme společnost, aby se k případu vyjádřila. V opačném případě bude stížnost uzavřena.