LUNZO s.r.o.

#52633Nevyžádaná objednávka

4 měsíce 21 dnů 1 hodina

13.09.2021, před 10 měsíci

Jana Vlková

Dne 13.9.2021 jsem obdržela v SMS objednávku od společnosti LUNZO, kterou jsem si neobjednala, SMS obsahovala také náhled, který jsem neotevřela. Požadovali platbu 158 Kč na účet 29825****/3000, s variabilním symbolem 1547089020.
Nedlouho předtím jsem telefonovala s číslem 702***717. Jana Vlková

Prosím prověřit a zajistit, abych neměla s touto objednávkou do budoucna žádné potíže. Jana Vlková

24.9.2021 10:33, před 9 měsíci

V případě, kdy společnost požaduje po spotřebiteli okamžitou nebo odloženou platbu za výrobek nebo služby, ačkoliv si spotřebitel zboží nebo služby neobjednal, jedná se o tzv. agresivní obchodní praktiku (upravenou v Příloze č. 2 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele). Agresivní obchodní obchodní praktiky spolu s klamavými obchodními praktika patří do skupiny tzv. nekalých obchodních praktik, a jejich užívání je zakázané.

Jestliže si spotřebitel dané zboží neobjednal, není povinen platit po něm požadovanou částku.

V případě tohoto jednání se ze strany společnosti jedná o porušení zákona o ochraně spotřebitele a spotřebitel se může s podnětem obrátit na Českou obchodní inspekci.

24.9.2021 11:53, před 9 měsíci

tato objednávka je na jméno Jana Vlková se zbožím Nakličovací víko 2 ks a byla již i ze strany zákaznice zaplacena a předána k odeslání.

Nerozumíme tedy této stížnosti. Prosíme zákaznici o více informací.

Veselá Leona, Lunzo s. r. o.

28.9.2021 12:41, před 9 měsíci

Stížnost přeřazujeme zpět na spotřebitelku s žádostí o vyjádření.

29.10.2021 21:13, před 8 měsíci

3.2.2022 16:22, před 5 měsíci

Spotřebitelka již nevyužila možnosti na vývoj případu reagovat, stížnost proto uzavíráme.