itradePhone s.r.o.

#53138iTradePhone,s.r.o.

13.10.2021, před 14 dny

Renata Brigantová

Dne 5.10.2020 přijal Jan Tropp mojí reklamaci na Apple iPhone 7 128 GB Rose Gold za 4700kč.Za ten rok jsem mu několikrát volala snad 100x ,bud mi to nikdo nezvedal,když už to zvedl vždy mi slíbil,že další týden pošle nový kus,že reklamace byla vyřízena,ale nikdy nic nepřišlo.Na emaily mi odpověděl jednou a to 13.9.2021 a,že se omlouvají a do 12pracovních dnů mi přijde.Jenže se stále nic neděje a jejich telefon už je nedostupný a na emaily neodpovídá.

nevyřízená reklamace Apple iPhone 7 128 GB Rose Gold

vrácení peněz

14.10.2021 08:10, před 13 dny

Spotřebitel může uplatnit právo z vady, která se vyskytne u spotřebního zboží v době 24 měsíců od převzetí. Podnikatel má dle ustanovení § 19 odst. 3 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, povinnost vyřídit reklamaci bez zbytečného odkladu. Nejdelší možná lhůta je přitom zásadně 30 dní. Není-li reklamace vyřízena v této lhůtě, může spotřebitel od smlouvy odstoupit.

"Vyřídit reklamaci" v sobě zahrnuje i umožnění, aby spotřebitel mohl s reklamovanou věcí disponovat. To znamená, že v (obvykle) 30denní lhůtě by mělo být nejen rozhodnuto o reklamaci (zamítnuta nebo přijata), ale v této lhůtě by měla být reklamovaná věc také:
- buď připravena k vyzvednutí v rámci pracovní doby prodávajícího (o možnosti vyzvednutí však musí prodávající spotřebitele prokazatelně informovat),
- anebo doručena spotřebiteli v poslední den lhůty k vyřízení reklamace do místa jeho bydliště, pokud bylo mezi stranami smluveno, že prodávající věc spotřebiteli doručí.

Spotřebitel může v rámci uplatněné reklamace požadovat dle § 2169 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, primárně dodání nové věci bez vad, pokud to není vzhledem k povaze vady nepřiměřené. Pokud je ale možné věc jednoduše opravit nebo vyměnit nějakou její součást bez zbytečného odkladu, mají tyto způsoby vyřízení reklamace přednost. Jestliže není možná ani jedna z uvedených variant, má kupující právo od smlouvy odstoupit.