Společnost


G&V investment s.r.o.

Počet nahlášených stížností:47
Z toho za letošní rok:35
Stále v řešení:22
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

#53142Žádná odpoveď na reklamaci

Stav stížnosti

v řešení

Celková doba trvání

13 dnů 4 hodiny

Detail stížnosti

Publikováno
14.10.2021, před 13 dny

Jana Landová

Znění stížnosti

V červenci jsem si objednávala z internetového obchodu robotický vysavač Cleanity Pro (cena 999,-). U výrobku nebyly napsané rozměry, předpokládala jsem, že je to klasická velikost na normální použití. Dorazil však "robot" miniaturních rozměrů, ihned jsem se rozhodla tedy výrobek reklamovat a požadovala jsem vrácení peněz. Přišel pouze email v angličtině, jinak žádné vyjádření. Dle instrukcí na české pobočce webu jsem tedy zboží odeslala zpět doporučeně na určenou adresu s tím, že hned jak výrobek přijmou, vrátí peníze. Od té doby se však nic neděje, nikdo na výzvy nereaguje, balík však přijali. Své peníze stále nemám, avšak ani produkt.


Produkt

Robotický vysavač Cleanity Pro


Požadované řešení

Požaduji vrácení peněz za reklamované zboží.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
14.10.2021 11:24, před 13 dny

Nemá-li věc vlastnosti, které byly sjednány nebo které se dají od věci očekávat, je věc vadná. Má-li věc vady, může spotřebitelka požadovat dodání nové věci. Není-li to možné, má spotřebitelka právo odstoupit od smlouvy a požadovat vrácení peněžních prostředků. Místo výše uvedených způsobů nápravy může spotřebitelka žádat přiměřenou slevu.

Vzhledem k tomu, že smlouva byla uzavřena za pomoci prostředku umožňujícího komunikaci na dálku, může spotřebitelka taktéž využít práva odstoupit od smlouvy bez udání důvodu ve lhůtě 14 dní od převzetí věci. Pokud spotřebitelka odstupuje od smlouvy, je povinna o tom informovat prodávajícího (v případě soudního sporu by musela spotřebitelka prokázat, že od smlouvy odstoupila) a vrátit prodávajícímu zboží. Prodávající je povinen vrátit spotřebitelce peněžní prostředky nejpozději do 14 dnů ode dne, kdy bylo od smlouvy odstoupeno. Prodávající nemusí vracet peněžní prostředky dříve, než mu spotřebitelka prokáže, že mu zboží odeslala. Nevrátil-li prodávající peněžní prostředky ve výše uvedené lhůtě, může spotřebitelka požadovat také zákonný úrok z prodlení.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitelka možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.

Nyní se čeká na vyjádření společnosti.