Společnost


Delta Division s.r.o.

Počet nahlášených stížností:160
Z toho za letošní rok:22
Stále v řešení:23
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

#53370Platba proběhla - zboží nedodáno

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

3 měsíce 1 hodina

Detail stížnosti

Publikováno
26.10.2021, před 8 měsíci

Helena Šperlová

Znění stížnosti

Potvrzení o odeslání mi bylo zasláno, bohužel zaplacené zboží předem kartou nedorazilo(viz níže).
Mail se vrací jako nedoručitelný, telefonní číslo není...

Potvrzujeme, že objednávka č. 5***785 byla odeslána k Vám


Objednávka je nyní na cestě k Vám a během následujících dní bude vloženo sledovací číslo objednávky, které můžete najít v online podpoře po zadání čísla objednávky.
Dobu doručení i veškeré náležitosti ohledně objednávky si můžete zobrazit a Vaši objednávku spravovat skrze online podporu.

Detail nákupu


Celkem: 268 Kč

Unisex elastický pásek Adrie
Barva: Černá, Délka: 85 - 120 cm
1 229 Kč

Datum objednání:
Doprava:
15.10.2021
zdarma


Produkt

Unisex elastický pásek Adrie Barva: Černá, Délka: 85 - 120 cm, cena 229,-


Požadované řešení

Dodání zboží, nebo vrácení peněz.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
26.10.2021 14:50, před 8 měsíci

Pokud spotřebitel uhradil kupní cenu zboží, prodávající má povinnost zboží dodat. Pokud tak neučiní ve sjednaném termínu, ocitá se v prodlení. Pokud doba dodání nebyla sjednána, může spotřebitel požadovat dodání zboží ihned. Prodávající je poté povinen plnit bez zbytečného odkladu, nejpozději by mělo být plněno do 30 dní. Jestliže zboží nedodá, upozorní spotřebitel prodávajícího, že nedodal zboží včas a poskytne prodávajícímu přiměřenou lhůtu k dodání zboží (lze poskytnout i mlčky).

Pokud prodávající nedodá zboží ani ve lhůtě poskytnuté spotřebitelem, má spotřebitel nárok na odstoupení od smlouvy dle § 1978 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník. Odstoupením od smlouvy se smlouva ruší od počátku a strany si mají povinnost vrátit poskytnutá plnění. Spotřebiteli tedy odstoupením od smlouvy vzniká nárok na vrácení zaplacené částky.

Platil-li spotřebitel při nákupu přes internet platební kartou a obchodník nedodá objednané zboží, může spotřebitel využít bankovní nástroj zvaný zpětná platba (chargeback). S jeho pomocí lze za určitých podmínek získat peníze zpět. V případě problému by měl spotřebitel co nejdříve kontaktovat svou banku s žádostí o provedení zpětné platby. Žádost je vhodné podpořit relevantními dokumenty, například kopií komunikace s obchodníkem atd.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací o mimosoudním řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz.

Vyjádření dTestu

Publikováno
26.1.2022 16:35, před 5 měsíci

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Dále může spotřebitelka využít možnost mimosoudního řešení spotřebitelských sporů při České obchodní inspekci. Více informaci k uvedené službě lze nalézt na webové adrese www.adr.coi.cz.