Wüstenrot - stavební spořitelna a.s.

#5443Výpověď smlouvy o stavebním spoření kvůli úročení

04.01.2015, před 9 lety

David Pokorný

Dobrý den, aktuálně jsem obržel od stavební spořitelny Wüstenrot dopis, kde mně "mezi řádky" sdělují, že v rámci mé smlouvy o stavebním spoření, kterou jsem uzavžel již v roce 2000, mám aktuálně nastavenou "nadstandardní spořící úrokovou sazbu a že je možné, že mi z ekonomických důvodů spořitelna bude muset smlouvu kvůli tomu vypovědět, aby tak mohli stále klientům poskytovat kvalitní a nadstadardní servis".

Nehledě na fakt, že tato formulace je naprosto klamavá a vůči dlouholetému klientovi celý tento postup neuctivý, chtěl bych se zeptat, jak se proti tomuto postupu případně bránit ?

Spořící úroková sazba je aktuálně 2% p.a., což při dlouhodobosti/"vázanosti" vkladu 14 let není nad trhem, ale hluboko pod ním, navíc myslím, že spořitelna na výpověď smlouvy z tohoto důvodu nemá právo. Proto na mě zkoušejí tuto "výhružku" a nabízejí uzavření nové spořící smlouvy navíc bez udání podmínek, zřejmě méně výhodných než mám nyní.

Děkuji předem mnohokrát za Vaši podporu.

S pozdravem

David Pokorný

stavební spoření, úročení

Minimálně zachování smlouvy za stávajích podmínek. Není přece "mým problémem", že se spořitelna smluvně zaváže vyplácet dané úročení a když je to pro ni tržně nevýhodné se ze závazku jednostraně vyvázat.