Rumble corp. s.r.o.

#56983Nevráceni peněz

13.04.2022, před 3 měsíci

Alena Formánková

Dne 6.3.2022 jsem si objednala u firmy Rumble stories s.r.o. MEGA BALÍČEK : Elektrickou ruční pilku BRENCHIE + Náhradní řetěz + Náhradní baterii v hodnotě 1990 Kč. Vše dorazilo za dva dny v pořádku.
Pilku jsem používala přibližně 3 hodiny a přestal fungovat motor.
Volala jsem na jejich číslo, kde mi bylo řečeno, ať pilku vrátím do 14 dnů, že mi pošlou peníze. Čekala jsem dalších 14 dnů a peníze nepřišly. Tak jsem tam volala znovu, a pán mi řekl, že toho mají hodně a že ať jim pošlu email s číslem účtu a číslem zakázky pro rychlé vyřízení. To jsem provedla a asi za 5 dnů mi odepsali, že email obdrželi, a tím to vše skončilo. Peníze nepřišly a telefon již nezvedají.

MEGA BALÍČEK: Elektrická ruční pilka BRENCHIE + Náhradní baterie + Náhradní řetěz

Požaduji vrátit peníze. Zboží bylo vráceno ve 14 denní lhůtě.

16.4.2022 23:54, před 2 měsíci

Pokud se smluvní strany dohodly na zrušení smlouvy od počátku a na vrácení peněžních prostředků zpět spotřebitelovi, je prodávající povinen tuto dohodu dodržet. Pokud prodávající nevrátí peněžní prostředky spotřebitelovi včas (z popisu stížnosti vyplývá, že lhůta pro vrácení peněžních prostředků již uplynula), ocitá se prodávající v prodlení a spotřebitel může navíc žádat zákonný úrok z prodlení.

12.5.2022 20:52, před měsícem

omlouváme se za nepříjemnosti, všechny požadavky řešíme pečlivě ve prospěch zákazníka. Prosíme ozvěte se nám na email info@meek.cz, kde rádi vaší záležitost vyřešíme k vaší spokojenost. :)

13.6.2022 12:47, před 15 dny

Alena Formánková

Dobrý den, na základě reakce společnosti, jsem se jim ozvala na výše uvedený email, kde mne žádali o číslo zakázky a číslo účtu, že peníze vrátí. Bohužel, peníze došly jen ve výši 1080,- Kč a já za pilku platila 1990,- Kč. Znovu jsem jim poslala email a žádala o dorovnání částky, na který již nereagovali. Jedná se o částku 910,- Kč a to nepočítám poštovné, které jsem musela zaplatit při dobírce i odesílání zboží zpět. Což jsou další 300,- Kč

17.6.2022 16:23, před 11 dny

Děkujeme za reakce.

Stížnost přeřazujeme na společnost, aby se k tvrzení spotřebitele mohla vyjádřit a případně uvést právní důvod, proč částka nebyla vrácena celá.

Závěrem upozorňujeme, že v případě, kdy podnikatel zadržuje peněžní prostředky spotřebitele bez právního důvodu, jedná se o bezdůvodné obohacení. Kdo se bezdůvodně obohatil, je povinen získaný majetkový prospěch vrátit ochuzenému bezprostředně po výzvě. Pokud tak neučiní, ocitá se v prodlení a ochuzený má možnost navíc požadovat zákonný úrok z prodlení.