Společnost


Vodafone Czech Republic a.s.

Počet nahlášených stížností:565
Z toho za letošní rok:46
Stále v řešení:18
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

54%
46%
Toto skore je založeno na 131 stížnostech.

#57117Neopávněně naúčtovaný poplatek - po zaplacení exekuce

Stav stížnosti

v řešení

Celková doba trvání

2 měsíce 6 dnů 3 hodiny

Detail stížnosti

Publikováno
22.04.2022, před 2 měsíci

Radek Los

Znění stížnosti

Dobrý den,

v roce 2017 jsem z důvodu své hlouposti nezaplatil za služby Vodafone(exUPC), kde jsem nezaplatil za 2 měsíce služeb a k tomu příslušenství (setoBox, Modem)

Vše spadlo do exekuce a já jí v roce 2020 kompletně exekutorovi do koruny uhradil.

Dnes mi po dvou letech přišel od firmy Vodafone email, ohledně zaplacení peněz které se týkají one exekuce. Ve znění

"Nyní zbývá uhradit částku ve výši 1 751,96 Kč, kterou nám svým rozhodnutím přiznal Český telekomunikační úřad. Tuto částku zbývá uhradit přímo naší společnosti, neboť rozhodnutí už nabylo právní moci a vykonatelnosti, a mohlo by tak dojít k nařízení další exekuce proti Vám, s čím by opět souviselo navýšení vymáhané částky."

Chci se zeptat je tohle v pořádku? Dříve jsem "žádné" informace o téhle pokutě neobdržel a je možné, že firma může z jednoho dluhu udělat více exekucí?

Tuto pokutu jsem zaplatil, nechci být v registrech, ale upřimně bych byl rád za Váš názor děkuji.

Děkuji


Produkt

UPC


Požadované řešení

Celý dluh měl být v jedné a původní pohledávce (exekuci)


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
28.4.2022 09:34, před 2 měsíci

Jestliže byly uhrazeny veškeré pohledávky společnosti, měla by pohledávka zaniknout. V uvedeném případě se však domníváme, že dluh nemusel být uhrazen celý, případně, že rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu přišlo až později.

Doporučujeme si tedy ověřit důvod této pohledávky a případně ji rozporovat. Spotřebitel by však měl myslet na to, že v případě, kdy by byl s pohledávkou v prodlení, mohla by po něm společnost požadovat i úroky z prodlení.

Z výše uvedeného důvodu doporučujeme po kontrole, že jde o rozhodnutí ČTÚ a spotřebitele opravdu kontaktovala společnost Vodafone dluh uhradit (aby nedošlo k prodlení) a poté jej rozporovat.

Závěrem jen doplníme, že by se mohlo jednat o podvod, kdy se za společnost Vodafone pouze někdo vydává - z tohoto důvodu doporučujeme výše zmíněnou kontrolu.

Reakce společnosti

Publikováno
2.5.2022 09:52, před měsícem

Dobrý den, pane Losi, je mi líto, pokud došlo k nedorozumění. Abychom se na to mohli podívat, napište nám přes reklamační formulář https://www.vodafone.cz/pece/formular-reklamace (pokud máte aktivní služby Vodafone) nebo poštou: Vodafone Czech Republic a.s., Reklamační oddělení, náměstí Junkových 2, 155 00 Praha 5. Děkuji za pochopení. Přeji Vám pěkný den. Lenka Pilná Péče o zákazníky

Vyjádření dTestu

Publikováno
3.6.2022 12:37, před 25 dny

Děkujeme společnosti za vyjádření. Žádáme spotřebitele o sdělení, v jaké fázi se stížnost nyní nachází, případně o její uzavření.

Nyní se čeká na vyjádření spotřebitele.