AURES Holdings a.s.

#57150GPS lokátor + doplňkové sluzby

2 měsíce 1 den 5 hodin

25.04.2022, před 2 měsíci

Vaclav Lebloch

Den 22.4.2022 jsme byli ve společnosti AAA auto koupit vuz(jedná se o škoda Superb combi SPZ 2bt9929). Při koupi vozu mi pan opakoval že díky doplňkovým službám budu mít výhodnější financování,jedná se o carlife instance které by mělo být údajně zdarma. poté služba defend gap a trval na tom že si musím pořídit i GPS lokátor, že to bude zvýhodněné v úvěru i s dalšími doplňkovými službami, o kterých mi říkal, ale neuvedl že o to bude navýšena cena vozu. Navýšení ceny od společnosti carlife celkove zaplaceno 17.400,- na rok(17.400 byla údajná sleva na celkové ceně vozu),+ jeste za další rok doplatit 2.400 a další rok 1.600kc, dále společnost defend secure částka 9.000kc, dále společnost global sec částka 20.000 + měsíčně platit 149 o čem nebyla ani zminka a jeste k tomu balicek do začátku za 10.000(trojuhelnik,vesta,rukavice,lékárnička a tablet) další služba doplňkový servis a protiucet o ceně 10.999. Celkove se cena auta vyšplhala nahoru až o 47.000 Kč neboť ty balíčky jsou nedílnou součástí úvěru. Dne 24.4.2022 jsem byl na pobočce s tím že auto vrátím a chci vypovědět smlouvu i obsažené balíčky k tomu. Pan M.V. mi nakecal že auto jde bez problémů do 10 dnů vrátit mě řekl že se mnou nebude slovíčkařit a že to nijak nejde( ve smlouvě pouze vyměnit za jiné vozidlo). Společnost ohledně GPS lokátor u mě odkazuje na AAA auto a ti zase na druhou, global sec s odstoupením od smlouvy nemají problém, ale peníze mi nevrátí jelikož jsem jim nic neplatil ani s nimi nic nepodepsal. Tímto jsem byl společností AURES Holdings a. s. uvedeni úmyslně v omyl použitím nekalých či agresívních obchodních praktik.

GPS lokátor a úvěr

1) Zrušení objednávek k doplňkové službě.
2) požadují aby společnost aures holding za navrácení 46599 kc za neoprávněné nauctovane služby.

26.4.2022 08:29, před 2 měsíci

Pokud prodávající tvrdil, že sjednáním zmiňovaného doplňkového zákaznického servisu je podmíněno poskytnutí úvěru nebo, že je doplňkový servis poskytnut zdarma nebo je již započten v ceně, ačkoliv tomu tak ve skutečnosti nebylo, mohlo by se jednat o nekalou obchodní praktiku podle § 4 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele. Dále by se mohlo jednat o uvedení spotřebitele v omyl podle § 583 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, podle kterého platí, že pokud někdo jednal v omylu o rozhodující okolnosti a byl-li v omyl uveden druhou stranou, je právní jednání neplatné. Spotřebitel by tedy mohl namítat neplatnost uzavřené smlouvy (ohledně doplňkové služby, nikoliv ohledně samotné kupní smlouvy na automobil).

Jako nejvhodnější způsob se nám jeví namítnutí neplatnosti smlouvy z důvodu uvedení v omyl. Prodávající by v takovém případě měl spotřebiteli vrátit peníze za takto sjednanou smlouvu.

Pokud jde o zmiňovanou nekalou obchodní praktiku, má-li spotřebitel dojem, že dochází k porušování zákona o ochraně spotřebitele, může podat podnět České obchodní inspekci.

Pokud by v důsledku nesprávné informace vznikla spotřebiteli nějaká další škoda, mohl by ji vymáhat po prodejci v souladu s § 2950 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník.