Společnost


Systém Centre s.r.o.

Počet nahlášených stížností:74
Z toho za letošní rok:17
Stále v řešení:9
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

100%
0%
Toto skore je založeno na 6 stížnostech.

#58508Samsung A40

Stav stížnosti

v řešení

Celková doba trvání

3 měsíce 15 dnů 1 hodina

Detail stížnosti

Publikováno
21.06.2022, před 4 měsíci

Pavel Pluhař

Znění stížnosti

Dobrý den,zakoupil jsem si telefon Samsung A 40,který prodávali jako nový.Při instalaci jsem zjistil,že telefon je upravený-rootovaný, navíc je v něm veden google účet na paní V. H. ,které ho evidentně prodali přede mnou a ta jim ho vrátila.Toto považuji za za podvod odstupuji od smlouvy a vracím zboží.

Pavel Pluhař podvedený zákazník


Požadované řešení

Vrácení peněz


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
22.6.2022 10:07, před 4 měsíci

Nemá-li věc vlastnosti, které byly sjednány nebo které se dají od věci očekávat, je věc vadná. To se vztahuje i na uvedenou situaci, kdy je použité zboží prodáváno jako nové. Má-li věc vady, může spotřebitel požadovat dodání nové věci. Není-li to možné, má spotřebitel právo odstoupit od smlouvy a požadovat vrácení peněžních prostředků. Místo výše uvedených způsobů nápravy může spotřebitel žádat přiměřenou slevu.

Nabízení použitého zboží s tím že je nové, může být nekalou obchodní praktikou podle zákona o ochraně spotřebitele. Spotřebitel může k prověření tohoto podezření dát podnět České obchodní inspekci.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.

Nyní se čeká na vyjádření společnosti.