FlixBus CZ s.r.o.

#58743Agresivní a nevhodné chování řidiče

3 měsíce 4 dny 23 hodin

01.07.2022, před 3 měsíci

Kateřina Hašková

Koupila jsem si lístek na trase Praha-Brno. Aplikace nabízela za příplatek místa v první řadě nahoře s panoramatickým výhledem a možnost příplatku, aby sedadlo vedle nebylo obsazeno. Za obojí jsem si připlatila. Autobus, který přijel byl však obyčejný a daná místa neobsahoval. Nicméně jsem vyhledala místa podle jízdenka, na mém místě seděl pán, který tvrdil, že ho tam posadil řidič. Následně si chtěl sednout vedle mě, tak jsem ho upozornila, že mám zaplacené i druhé sedadlo (služba, kterou Flixbus nabízí), protože jsem potřebovala pracovat a chtěla mít prostor. Načež přišel slovenský řidič a začal na mě křičet, co si dovoluju blokovat sedadlo. Na doklad o zaplaceí nereagoval a pokračoval v agresivním chování (že toto nije možné, čo tu robím a čo si to dovolujem) a ostatním cestujícím říkal, že "ať si to vybaví tuna s paní, čo potrebuje na dvoch mistoch sedieť", následně o mně nahlas mluvil s druhým řidičem, že "čo tu tá vymýšlá, že on on němá gdě sediet a já tu kupujem dve místa". Chování řidiče bylo naprosto nevhodné, urážlivé a za hranicí slušného chování.

nedostupnost zaplacených služeb, nevhodné chování řidiče

Chtěla bych, aby se k tomu společnost vyjádřila a požaduju vrácení peněz na účet minimálně za zakoupené služby, které nebyly dostupné.

1.7.2022 13:22, před 3 měsíci

Zakoupené služby:
Jestliže služba nebyla provedena ve sjednané kvalitě je možné ji reklamovat. Společnost má povinnost reklamace vyřizovat. Na vyřízení reklamace je stanovena obecně 30denní lhůta.

Zaměstnanec:
Chování zaměstnanců nepodléhá přímo právním normám. Mezilidské vztahy se řídí zejména zásadami slušnosti. Pracovník jedná za společnost, která by měla mít zájem na jeho vhodném chování k zákazníkům, lze se tedy setkat i s různými kodexy, které zaměstnavatelé vypracovávají pro své zaměstnance. Vzhledem k výše uvedenému je vhodné se stížnostmi směřujícími pouze na chování zaměstnanců obrátit přímo na jejich nadřízené.