Společnost


Systém Centre s.r.o.

Počet nahlášených stížností:74
Z toho za letošní rok:17
Stále v řešení:9
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

100%
0%
Toto skore je založeno na 6 stížnostech.

#58891Mobilní telefon Xiaomi Redmi 4X 3GB/23GB, zlatá

Stav stížnosti

v řešení

Celková doba trvání

2 měsíce 27 dnů 15 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
08.07.2022, před 3 měsíci

Lucie Lím

Znění stížnosti

Dobrý den,

před Vánoci byl dceři zakoupen mobilní telefon Xiaomi Redmi 4X 3GB/23GB, zlaté barvy. Bohužel během půl roku už na něm nefunguje skoro nic.
Teď už ani nejde nabít. Dotykové ovládání jde na několikrát atd. Je hodně pomalý. Proto bychom ho rádi reklamovali a rádi bychom navrácení financí. Vypadá to, jako by byl telefon už někdy v provozu, ale byl koupený jako nový dne 29.12.21.
Vzhledem k tomu, že ho používala dcera, tak jsme nedostatky telefonu zjišťovali postupně a až nyní není funkční a k dispozici vůbec. Jak je možné řešit reklamaci?

Klidný den. Děkuji pěkně za zprávu. Lucie Lím


Produkt

Telefon nereaguje na poprvé - dotyk se musí opakovat než mobil zareaguje. Je opravdu hodně pomalý. Nyní nelze vůbec nabít.


Požadované řešení

Vrácení financí.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
13.7.2022 12:50, před 3 měsíci

Spotřebitel může uplatnit právo z vady, která se vyskytne u spotřebního zboží v době 24 měsíců od převzetí. Podnikatel má dle § 19 odst. 3 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, povinnost vyřídit reklamaci bez zbytečného odkladu. Nejdelší možná lhůta je přitom zásadně 30 dní. Jediná výjimka je v situaci, kdy se podnikatel se spotřebitelem výslovně dohodne na delší reklamační lhůtě. Tato lhůta se dle rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR (viz sp. zn. 33 Cdo 3228/2009) vztahuje také na povinnost prodávajícího informovat spotřebitele o vyřízení reklamace.

Pokud podnikatel nevyřídí reklamaci ve stanovené době (zásadně 30 dnů), jedná se o podstatné porušení smlouvy. Dle § 2002 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, má v takovém případě spotřebitel právo odstoupit od smlouvy. Podnikatel má po odstoupení povinnost vrátit spotřebiteli kupní cenu výrobku. Odstoupení od smlouvy lze oznámit kterékoliv pobočce podnikatele možnými prostředky komunikace, přičemž je nutné identifikovat kupní smlouvu, od které spotřebitel odstupuje.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.

Nyní se čeká na vyjádření společnosti.