OKAY Holding a.s. (OKAY s.r.o.; JENA - nábytek, s.r.o.)

#60715Nedodání zakoupené sedací soupravy

3 dny 2 hodiny

20.09.2022, před 16 dny

Martina Pšegrocká

Dne 27.8.2022 jsem na prodejně OKAY Nábytek Most zaplatila sedací soupravu s tím,že je skladem a bude mi v nejbližší době dodána. V pondělí 12.9.2022 mě přišel email a následně i sms zpráva,že firma zboží předala k přepravě. Dnes je 21.9.2022 a sedací soupravu stále doma nemáme. Na infolince Vám řeknou,že o ničem neví,že se máme obrátit na prodejnu. Tam jsem se také vydala a pan Vedoucí zavolal někam na sklad a prý se mi ozvou. Stále se tak nestalo. Co můžu dělat já? Prosím moc o radu. Pšegrocká

Bergamo trojsedák,2x křeslo.

Okamžité dodání nebo vrácení celé částky peněz. Nehodlám platit žádné storno poplatky!!!

23.9.2022 14:09, před 13 dny

Dle informací na webových stránkách společnosti OKAY je uvedeno, že vzhledem k enormnímu zájmu zákazníků společnost dodává nábytek, který je skladem ve lhůtě 4 - 6 týdnů. (zde: https://www.okay.cz/pages/kontaktujte-nas).

Kupní smlouva byla uzavřena a smluvní strany jsou zavázány si vzájemně plnit. Spotřebitel kupní cenu již uhradil, prodávající má nyní povinnost dodat zboží ve sjednané době. Pokud tak neučiní ve sjednaném termínu (4-6 týdnů v tomto případě), ocitá se v prodlení. Jestliže zboží nedodá ani v dodatečné přiměřené lhůtě poskytnuté spotřebitelem, má spotřebitel právo od smlouvy odstoupit podle § 1978 občanského zákoníku. Dlužník v prodlení dále odpovídá za škodu, která tímto prodlením může vzniknout věřiteli.

23.9.2022 14:19, před 13 dny

prosíme o identifikaci kupní smlouvy, kterou, bohužel, spotřebitel neuvádí.

Děkujeme.
Tým OKAY.

23.9.2022 15:14, před 13 dny

Děkujeme za reakci.

Stížnost nyní přeřazujeme na spotřebitele, aby mohl doplnit požadované údaje.

23.9.2022 19:41, před 13 dny

Martina Pšegrocká

Vyjádření dTestu k uzavření případu

23.9.2022 21:17, před 13 dny

S ohledem na výše uvedené stížnost uzavíráme s dosažením dohody.