Společnost


DER Touristik CZ a.s.

Počet nahlášených stížností:206
Z toho za letošní rok:32
Stále v řešení:28
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

#60928Stížnost na nedodržení smluvních podmínek uzavřené smlouvy o zájezdu č.*** Mallorca Cestovní kanceláře DER Touristik a.s.

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

4 měsíce 10 dnů 19 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
29.09.2022, před 12 měsíci

Pavel Fojtík

Znění stížnosti

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou, jak dále postupovat v případě, že nebyla uznána oprávněná reklamace, v jejimž obsahu byla požadována kompenzace ve výši 100Euro, za nedodržení podmínek vyplývajících ze smlouvy o zájezdu na Mallorcu. Problém vznikl při příjezdu do destinace, do místa předem dohodnutém hotelu s úrovni čtyř hvězdiček, kde jsme se na místě dozvěděli, že tam není pro nás místo. Přičemž jsme byli přestěhování do hotelu, který nesplňoval úroveň 4-hvězdičkového hotelu, jak vybavením, s výhledem na sběrný dvůr, což samozřejmě neodpovídá stanovám a závazkům vyplývajícím ze smlouvy, tak také službami.
Kromě směšných nabídek ( využití bezplatného trezoru, a osušek k bazénu a 20Euro/osobu, ze strany hotelu.
Neboť tyto služby, jsou součástí all inclusive služby, kterou jsme si uhradili.
Pro úplnost dodávám, že byla nabídnuta kompenzace ve výči 60Euro/osoba, za tento stejný problém dalším osobám, které byli tímto postižení, které společně s námi přijeli, což někteři přijali.
Za těchto podmínek, je více než zřejmé, že osoby, které by nedosáhli na kompenzaci, by byli s jistotou znevýhodněny oproti osobám druhým, při reklamaci zájezdu za stejných podmínek!!!
Což je v rozporu se základními principy práva každého člověka na spravedlivé rozhodnutí, zakotvené v Ústavě ČR.
Chtěl bych se proto dozvědět, jak dále postupovat, v případě že nám nebyla ačkoli oprávněně a včas uznána kompenzace, kterou jsme požadovali v rámci písemné reklamace, kterou jsme ihned podali.
Děkuji mockrát za vaší pomoc při řešení vzniklého problému. Fojtík


Požadované řešení

Jsem přesvědčen o tom, že nárok na kompenzaci, je oprávněný. Neboť důkazní situace a okolnosti jsou více, než zřejmé a také dále s přihlédnutím k uznání reklamace dalších osob, kterým již byla poskytnutá kompenzace ve výši 60Euro/osobu za tento stejný problém.
S ohledem na tyto skutečnosti, se domnívám, že výše 100Euro, jako kompenzace za vzniklé nepříjemnosti, je adekvátní. Je třeba si rovněž uvědomit, že problem vznikl z důvodu špatné komunikace mezi cestovní kanceláři a hotelem, a je to tedy výlučně pochybení, které účastník zájezdu nemůže nijak ovlivnit, naopak stává se tak jejím obětí. K tomu je potřeba ještě uvést, že každá taková situace, má nebo může mít vliv na průběh celé dovolené, zbytečné stresové situace, napětí, likvidace plánu dovolené, z důvodu schůzek s delegátem cestovní kanceláře, za účelem řešení nároku na reklamaci, která v konečném součtu, nebyla uznána.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
30.9.2022 16:46, před 12 měsíci

Spotřebitel by měl písemnou reklamaci zájezdu s nárokem na slevu směřovat k poskytovateli zájezdu po návratu z dovolené. Právo na slevu se promlčí nejdříve za dva roky, ale reklamaci je nutné uplatnit co nejdříve po návratu. Na její vyřízení má cestovní kancelář 30 kalendářních dnů. Pokud reklamaci zamítne, může spotřebitel reklamaci rozporovat.

Spotřebitel by případně mohl podpůrně použít nezávaznou tabulku slev (odkaz zde: https://evropskyspotrebitel.cz/wp-content/uploads/2017/08/frankfurtska-tabulka.pdf), kde jsou uvedené orientační slevy v procentech podle vady, která se u zájezdu vyskytla. Více informací ohledně problematiky zájezdů je možné také vyhledat na adrese www.dtest.cz/clanek-5233/na-co-nezapomenout-pri-reklamaci-zajezdu nebo na webové adrese www.dtest.cz/clanek-3723/jak-spravne-reklamovat-vady-zajezdu.

Uzná-li podnikatel reklamaci jako opodstatněnou je povinen vrátit spotřebiteli přiměřenou část kupní ceny zájezdu. Vzhledem k uznávání této reklamace ostatním spotřebitelům, by měla být tato reklamace také uznána, ale dle částky přiměřené vadě zájezdu.

Podnikatel by měl následně bez dalšího vrátit stanovenou část kupní ceny v penězích. Společnost může také vystavit spotřebiteli poukaz na další služby a to pouze v případě, kdy s vystavením poukazu spotřebitel výslovně souhlasí (není možné spotřebiteli vnutiti poukaz proti jeho vůli).

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.

Vyjádření dTestu

Publikováno
9.2.2023 07:53, před 8 měsíci

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009. Dále může spotřebitel využít možnost mimosoudního řešení spotřebitelských sporů při České obchodní inspekci. Více informaci k uvedené službě lze nalézt na webové adrese www.adr.coi.cz.