Novák Matěj

#62134Podvodné jednání při prodeji masážního polštáře

10 dnů 3 hodiny

14.11.2022, před rokem

Jaroslav Horák

V řínu 2019 jsem od dealera v prostorách OC Krakov Praha 8 zakoupil masážního přístroj Halimass za údajně poloviční cenu 5990,- Kč(běžná cena byla údajně 12 tisíc). Přístroj bez problémů fungoval a občas jsme ho využívali, ale zase ne často. Má ovladač, kterým se má zapínat a vypínat, regulovat rychlosti, přidat vibrace, vyhřívání, směr otáčení masážních kamenů a zapojit infračervené světlo. Přesně po třech letech (tedy rok po skončení záruky) přestal fungovat ten ovladač, takže přístroj se sám zapne po zapojení do sítě, ale funguje jen jeden typ masáže bez možností, které nabízel ovladač, který absolutně nereaguje. Takhle drahé přístroje by měly mít prodlouženou záruku nebo by si ji mohl zákazník připlatit, event. by měly mít doživotní servis zdarma. Přesto jsem ochoten si za servis zaplatit, jen aby to zase fungovalo, jak má.
Našel jsem záruční list i fakturu, na kterých je kontakt na servis i číslo prodejce. Ten pod jménem Matej Novák sídlí na Slovensku v Nitře. Stejně tak trvá jeho wenbá stránka www.vasezdravi.eu. Zkoušel jsem volat na obě uvedená čísla, ale číslo na Slovensko neexistuje a číslo na údajný sevis v ČR je číslo soukromé. Na rozdíl od ostatních stěžovatelů na chování prodejce mi nejde o vrácení peněz, ale jen o to, abych si mohl dát přístroj opravit a aby kontakty uvedené na záručním listě byly opravdu funkční. Prozatím tomu nic nenasvědčuje. Není přece možné, aby nebyl spotřebitel nijak chráněn pro případ, kdy prodávající uvede kontakty, které jsou nepravdivé a které znemožňují uplatnění práva z odpovědnosti za vady.

Masážní polštář Halimass s ovladačem

nepožaduji výměnu zboží ani vrácení peněz, ale sdělení možnosti, kde lze přístroj, esp. nefunkční ovladač, opravit