Společnost


Systém Centre s.r.o.

Počet nahlášených stížností:85
Z toho za letošní rok:4
Stále v řešení:5
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

100%
0%
Toto skore je založeno na 6 stížnostech.

#62859Firma prodává imitace

Stav stížnosti

vyřešeno

Celková doba trvání

11 dnů 17 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
07.12.2022, před 4 měsíci

Josef Zabojnik

Znění stížnosti

Firma prodává imitace, možná padělky mobilu Nokia,typ mobilu neodpovídá,,Lumia",výrobek Čínský,s anglickým návodem,bez otvoru na otevření krytu,po pokusu otevrit kryt,okamžitě praskne display,mobil se nedá používat, zvláštní jednání firmy, podezření i na

Viz výše, shrnutí -koupen mobil přes heureku,u podivné firmy,preprodavajici věci z Číny,nefunkční,bez návodu,zbyde vám krám,a přijdete o penize


Požadované řešení

Prověřit firmu,upozornit finanční úřad, živnostenský odbor,a eventuálně i Policii.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
8.12.2022 16:13, před 4 měsíci

Při koupi zboží na dálku má spotřebitel dle § 1829 odst. 1 písm. a) zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, 14 dnů od převzetí zboží nárok na to, aby u prodávajícího uplatnil možnost odstoupit od smlouvy bez udání důvodů.

V návaznosti na to má prodávající povinnost mu dle § 1832 odst. 1 občanského zákoníku vrátit do 14 dnů od tohoto odstoupení všechny peněžní prostředky včetně nákladů na dodání, které od něho na základě smlouvy přijal, stejným způsobem. Zákon připouští pozdržení platby jedině v případě, že spotřebitel ještě nevrátil zboží nebo neprokázal jeho odeslání. Pokud taková skutečnost nenastala, není důvod k pozdržení vrácení peněžních prostředků spotřebiteli. Spotřebiteli doporučujeme, aby si doklady prokazující odstoupení i odeslání zboží uschoval.

Pokud prodávající nevrátí peněžní prostředky ve stanovené lhůtě, ocitá se v prodlení. Spotřebitel tak může požadovat úroky z prodlení dle § 1970 občanského zákoníku (ve výši stanovené nařízením vlády č. 351/2013 Sb.). Nevrácením částky v zákonné lhůtě se z ní stává bezdůvodné obohacení na straně prodávajícího, které je povinen dle § 2991 odst. 1 občanského zákoníku vydat spotřebiteli.

Spotřebitel může mimo to uplatnit právo z vady, která se vyskytne u spotřebního zboží v době 24 měsíců od převzetí.

Pokud má spotřebitel podezření na nesprávné postupy a nezákonné jednání podnikatele, může podat podnět na Českou obchodní inspekci (odkaz zde: https://www.coi.cz/pro-spotrebitele/spotrebitelsky-pruvodce/podani-stiznosti-podnetu-dotazu/).

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.

Vyjádření dTestu

Publikováno
19.12.2022 15:00, před 3 měsíci

Spotřebitel nás informoval, že došlo k dohodě a peníze byly vráceny v plné výši na účet spotřebitele. Mobil byl poslán zpět firmě poštou. Stížnost proto uzavíráme s dosažením dohody.