Společnost


DEICHMANN-OBUV s.r.o.

Počet nahlášených stížností:115
Z toho za letošní rok:2
Stále v řešení:0
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

61%
39%
Toto skore je založeno na 13 stížnostech.

#6311Neuznaná reklamace

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

26 dnů

Detail stížnosti

Publikováno
22.03.2015, před 7 lety

Jitka Pospíšilová

Znění stížnosti

Koupila jsem dceři obuv.Bylo to sice již v listopadu 2013.Dcera boty nenosila a rozhodla se je používat až na jaře roku 2014.Boty se začaly po nějaké době olupovat.Dcera je dnes šla reklamovat.Podotýkám,že je očistila dle možností.Bála se je čistit moc razantně,protože jsou v dost žalostném stavu.Prodávající ji dost nevybíravě dala na srozuměnou,že reklamaci nepřijme v žádném případě.Prý jsou boty špatně očištěné a dalším důvodem bylo to,že přišla pozdě a obuv měla reklamovat při prvním náznaku poškození.Je pravdou,že nás nenapadlo jak rychle k poškození bot dojde.Jedná se o prodejnu v Šumperku.Děkuji za odpověď


Požadované řešení

Chtěla bych toto zboží vyměnit


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
23.3.2015 17:55, před 7 lety

Prodávající je povinen přijmout reklamaci v kterékoli provozovně, v níž je přijetí reklamace možné s ohledem na sortiment prodávaného zboží nebo poskytovaných služeb, případně i v sídle nebo místě podnikání. Prodávající je povinen spotřebiteli vydat písemné potvrzení o tom, kdy spotřebitel právo uplatnil, co je obsahem reklamace a jaký způsob vyřízení reklamace spotřebitel požaduje; a dále potvrzení o datu a způsobu vyřízení reklamace, včetně potvrzení o provedení opravy a době jejího trvání, případně písemné odůvodnění zamítnutí reklamace. Je možné zamítnout reklamaci ihned, ale i v takovém případě je nutné vystavit reklamační protokol s písemným odůvodněním zamítnuté reklamace.

Pokud by zboží skutečně nebylo způsobilé k posouzení vady, prodávající by mohl odmítnout převzít věc k posouzení do doby, než bude zboží způsobilé k posouzení, ale i tak by měl vystavit reklamační protokol, protože právo ze záruky bylo uplatněno, ale lhůta by běžela až od převzetí věci. Musí se však jednat o skutečně objektivní důvod.

K otázce rozšíření poškození v důsledku užívání obuvi by se relevantně mohl vyjádřit pouze odborník. Obecně lze říci, že spotřebitel by měl reklamovat co nejdříve po objevení vady, aby zabránil jejímu rozšíření. Pokud by v důsledku následného užívání bot došlo k jejich úplnému zničení, již nelze uplatnit právo ze záruky. Do úvahy může také připadat spoluúčast spotřebitele.

Reakce společnosti

Publikováno
24.3.2015 10:52, před 7 lety

V případě zájmu poskytnutí zpětné vazby na společnost DEICHMANN-OBUV s.r.o. tak můžete učinit na e-mailové adrese service-cz@deichmann.com, případně prostřednictvím kontaktního formuláře na internetových stránkách www.deichmann.com. Děkujeme.

Reakce spotřebitele

Publikováno
24.3.2015 12:24, před 7 lety


Jitka Pospíšilová

Využiji kontaktního formuláře na internetových stránkách společnosti a poté se rozhodnu jak dál.Ale vzdávat to nechci,protože tato obuv byla opravdu nekvalitní.Uznávám,že byla naše chyba,že dcera obuv používala asi 14 dní a posléze ji odložila do botníku,kde na ní zapoměla a šla jí reklamovat později.Toto opomenutí ovšem nic nemění na tom,že tyto boty jistě nebyly určeny k tak krátkodobému užívání jako se to stalo nám.Navíc tyto boty nepatřily k těm nejlevnějším.Stály přibližně 800kč a takové boty si opravdu nikdo nekupuje na měsíc.

Vyjádření dTestu

Publikováno
17.4.2015 18:11, před 7 lety

Společnost DEICHMANN-OBUV s.r.o. se rozhodla nevyužít možnosti mimosoudního řešení sporů prostřednictvím služby VašeStížnosti.cz, jež je založena na principu dobrovolnosti. Přesto nám poskytla alespoň obecné vyjádření, které připojujeme níže.

"V případě zájmu poskytnutí zpětné vazby na společnost DEICHMANN-OBUV s.r.o. můžete učinit na e-mailové adrese service-cz@deichmann.com, případně prostřednictvím kontaktního formuláře na internetových stránkách www.deichmann.com. Děkujeme."

Z výše uvedeného důvodu stížnost uzavíráme. V případě potřeby další konzultace se neváhejte obrátit na naší spotřebitelskou poradnu na telefonním čísle 299 149 009.