Společnost


Systém Centre s.r.o.

Počet nahlášených stížností:85
Z toho za letošní rok:4
Stále v řešení:5
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

100%
0%
Toto skore je založeno na 6 stížnostech.

#63414Není kontakt na firmu

Stav stížnosti

vyřešeno

Celková doba trvání

13 dnů 21 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
27.12.2022, před 3 měsíci

Miroslav Kuba

Znění stížnosti

Dobrý den potřeboval bych kontakt na firmu, protože email uvedený na faktuře je neplatný a jiný koktat na firmu uveden není. Děkuji za pomoc Kuba.


Produkt

Mobilní telefon HTC One M7


Požadované řešení

Rád bych přistroj vrátil v 14 denní zákonné lhůtě nazpět, protože nefunguje správně.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
30.12.2022 08:11, před 3 měsíci

Při koupi zboží na dálku má spotřebitel dle § 1829 odst. 1 písm. a) zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, 14 dnů od převzetí zboží nárok na to, aby u prodávajícího uplatnil možnost odstoupit od smlouvy bez udání důvodů.

V návaznosti na to má prodávající povinnost mu dle § 1832 odst. 1 občanského zákoníku vrátit do 14 dnů od tohoto odstoupení všechny peněžní prostředky včetně nákladů na dodání, které od něho na základě smlouvy přijal, stejným způsobem. Zákon připouští pozdržení platby jedině v případě, že spotřebitel ještě nevrátil zboží nebo neprokázal jeho odeslání. Pokud taková skutečnost nenastala, není důvod k pozdržení vrácení peněžních prostředků spotřebiteli. Spotřebiteli doporučujeme, aby si doklady prokazující odstoupení i odeslání zboží uschoval.

Pokud prodávající nevrátí peněžní prostředky ve stanovené lhůtě, ocitá se v prodlení. Spotřebitel tak může požadovat úroky z prodlení dle § 1970 občanského zákoníku (ve výši stanovené nařízením vlády č. 351/2013 Sb.). Nevrácením částky v zákonné lhůtě se z ní stává bezdůvodné obohacení na straně prodávajícího, které je povinen dle § 2991 odst. 1 občanského zákoníku vydat spotřebiteli.

Spotřebitel může kontakt na společnost dohledat na internetových stránkách, na kterých mobilní telefon zakoupil. Spotřebitel může odstoupení od smlouvy zaslat mimo jiné i na sídlo společnosti: Perucká 2483/9, 12000 Praha.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.

Vyjádření dTestu

Publikováno
2.1.2023 10:02, před 3 měsíci

Spotřebitel nás informoval, že mu byla společností sdělena adresa pro vrácení zboží. Spotřebitel jej tedy odeslal a nyní čeká na vyřízení.

Vyjádření dTestu

Publikováno
10.1.2023 08:58, před 3 měsíci

Spotřebitel nás informoval, že stížnost byla uzavřena s dosažením dohody. Stížnost proto uzavíráme.