Společnost


Lidl Česká republika v.o.s.

Počet nahlášených stížností:650
Z toho za letošní rok:21
Stále v řešení:22
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

74%
26%
Toto skore je založeno na 121 stížnostech.

#64131Neprodání alkoholu

Stav stížnosti

v řešení

Celková doba trvání

2 měsíce 12 dnů 15 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
19.01.2023, před 2 měsíci

Monika Janoušková

Znění stížnosti

Dobrý den, v Praze na hlavním nádraží si často cestou z práce kupuji pivo. Tentokrát mi jej ale odmítl prodavač prodat a to i přesto, že přímo ten samý konkrétní prodavač mi pravidelně pivo prodával (a samozřejmě i jiní). Jelikož občanský průkaz mi bude vystaven až v pondělí (k tomuto jsem ukázala i papír z úřadu), chtěla jsem se prokázat kartičkou dopravce včetně karty zaměstnavatele (pracuji u Drah).
Jelikož občan není povinen nosit sebou občanský průkaz, mám vzato, že státní společností potvrzený průkaz s datem narození a fotkou včetně ještě potvrzení zaměstnavatele, kde má ty údaje ještě jednou (pro kontrolu) by mělo jistě stačit.


Produkt

pivo


Požadované řešení

osobní omluva prodejce a manažera kteří se ke mě chovali nevhodně a snažili se mě ztrapnit před ostatními zákazníky


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
25.1.2023 07:12, před 2 měsíci

Žádný zákon neukládá prodávajícímu povinnost (ani právo) kontrolovat občanský průkaz. Povinností prodávajícího je neprodávat alkohol osobám mladším 18 let. Zároveň kupujícímu není uložena povinnost legitimovat se občanským průkazem prodavači. České zákony neukládají ani povinnost nosit občanský průkaz u sebe, natož se jím prokazovat.

Domníváme se proto, že v tomto případě byly kladeny podmínky nad rámec zákona, přičemž tyto podmínky nebyly odůvodnitelné. Máme za to, že průkaz, na kterém je fotografie a datum narození, je dostačující.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.

Vyjádření dTestu

Publikováno
29.3.2023 17:35, před 3 dny

Žádáme společnost, aby se ke stížnosti vyjádřila. V opačném případě bude stížnost uzavřena.

Nyní se čeká na vyjádření společnosti.