Společnost


TICKET ART PRAHA, s.r.o.

Počet nahlášených stížností:149
Z toho za letošní rok:6
Stále v řešení:18
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

#64279Navrácení vstupného

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

37 minut 35 sekund

Detail stížnosti

Publikováno
25.01.2023, před 8 dny

Marek Černý

Znění stížnosti

Dobrý den. V roce 2020 jsem zakoupil dvě vstupenky ( jedna v hodnotě 990 Kč u společnosti tickr art na představení muzikálu We Will Rock You. Představení se neuskutečnilo a podle prvních informací se odsunulo. Poté bylo již zřejmé, že se neuskuteční. Je dnes nějaká možnost žádat tuto společnost, která je ve f. tísni o navrácení peněz? Děkuji. S pozdravem p. Černý


Požadované řešení

Navrácení vstupného


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
25.1.2023 10:39, před 8 dny

Za „běžných“ okolností by měl spotřebitel právo na vrácení peněz, neboť si u společnosti objednal službu, která mu nebyla poskytnuta – ze strany poskytovatele by se jinak jednalo o bezdůvodné obohacení, neboť k zadržování částky nemá právní nárok.

Společnost 30. 6. 2021 na svých stránkách (https://vstupenky.ticket-art.cz/) oznámila, že na sebe vyhlásila tzv. mimořádné moratorium, upravené v § 127a insolvenčního zákona. V případě vyhlášení mimořádného moratoria je společnost částečně chráněná proti svým věřitelům, ale dále může provozovat svoji podnikatelskou činnost.

Nicméně dne 23.9. 2021 se situace změnila a usnesením Městského soudu v Praze byl vyhlášen konkurs. Po vyhlášení konkursu měli spotřebitelé stanovenou lhůtu na přihlášení svých pohledávek k insolvenčnímu soudu. V tomto případě lhůta pro podání přihlášek do insolvenčního řízení uběhla 23. 11. 2021 (z veřejně dostupných zdrojů: https://isir.justice.cz/isir/ueu/evidence_upadcu_detail.do?id=C8279A750B543FADE05333F21FAC264F) a k pozdním podáním se nepřihlíží.

Insolvenční rejstřík je veřejně přístupný pro každého. Dlužníka jakožto právnickou osoby pak lze dohledat podle názvu firmy, popřípadě jejich identifikačního čísla (IČO). Soud, správce ani sám dlužník nemá povinnost informovat své věřitele. V insolvenci se veškerá rozhodnutí a výzvy zveřejňují pouze elektronicky.

Jestliže spotřebitel neuplatnil svou pohledávku včas, možnost získání peněz zpět je minimální.