Společnost


Internet Mall, a.s.

Počet nahlášených stížností:495
Z toho za letošní rok:25
Stále v řešení:4
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

52%
48%
Toto skore je založeno na 126 stížnostech.

#66282Reklamace

Stav stížnosti

vyřešeno

Celková doba trvání

1 měsíc 20 dnů 1 hodina

Detail stížnosti

Publikováno
16.04.2023, před 5 měsíci

Petr Nedvídek

Znění stížnosti

Dobrý den,13.4.jsme Vám poslali na reklamaci zavařovací hrnec,zakoupený od Vás letos v únoru.Při prvním použití přestal hrnec fungovat.V pátek ní přišla SMS,že hrnec nebyl od Vás vyzvednutý,a že ho pošta posílá nám zpět.Chci se zeptat co to má znamenat?????


Požadované řešení

Ozvěte se jak máme postupovat,abyste okamžitě ještě jednou okamžitě sjednali nápravu!!!!


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
18.4.2023 13:58, před 5 měsíci

Dle § 2172 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, se práva z vady zásadně uplatňují u prodávajícího, u kterého byla věc koupena. U jiné osoby by měl spotřebitel uplatnit právo z vady pouze tehdy, domluvil-li se na této osobě s prodávajícím předem a je-li tato osoba v místě pro spotřebitele bližším, než je místo, ve kterém je prodávající. Dle § 19 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, platí, že prodávající je povinen přijmout reklamaci v kterékoli provozovně, v níž je přijetí reklamace možné s ohledem na sortiment prodávaných výrobků a nabízených služeb, případně i v místě nebo sídle podnikání.

Reklamovat zboží lze i prostředky umožňujícími dálkovou komunikaci. Lze tedy společnosti oznámit uplatnění nároků z vadného plnění např. skrze kontaktní e-mail. V tomto oznámení je vhodné popsat vady výrobku a navrhnout požadované řešení, lze přiložit i ilustrační video či fotografie vady. Prodávající pak na základě popisu může reklamaci (rovnou) vyhovět, anebo si od spotřebitele zboží vyžádat k posouzení vady. Lhůta v těchto případech běží ode dne uplatnění reklamace prostředkem umožňujícím dálkovou komunikaci; při případné přepravě zboží se lhůta staví po dobu této přepravy.

Z výše uvedeného vyplývá, že společnost zásilku měla převzít, jestliže bylo nutné zboží zaslat k reklamaci prodávajícímu, popř. jestliže spotřebitel postupoval dle pokynů na e-shopu společnosti. Spotřebitel by však měl ohledně reklamace předem společnost informovat. Pokud společnost informována nebyla, nemusela zásilku převzít.

Stížnost nyní přeřazujeme na společnost, aby se k ní mohla vyjádřit.

Nepodaří-li se spor vyřešit smírnou cestou, má spotřebitel možnost obrátit se na mimosoudní řešení sporů při České obchodní inspekci. Tato služba je bezplatná. Odkaz na podání návrhu na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné vyhledat na webové adrese https://www.coi.cz/informace-o-adr/.

Reakce společnosti

Publikováno
24.4.2023 12:56, před 5 měsíci

Dobrý den. Aby bylo možné se s Vámi spojit a vše prověřit, zašlete nám číslo objednávky. Děkuji a přeji hezký den. S pozdravem Jana, overeno@mall.cz

Vyjádření dTestu

Publikováno
4.6.2023 20:09, před 4 měsíci

Žádáme spotřebitele o reakci, popřípadě o uzavření stížnosti.

Uzavření stížnosti

Publikováno
5.6.2023 11:28, před 4 měsíci


Petr Nedvídek

Hodnocení:

Komentář: Vše vyřízeno ku spokojenosti, děkuji