Společnost


České dráhy, a.s.

Počet nahlášených stížností:883
Z toho za letošní rok:61
Stále v řešení:0
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

#67303Nezarazen jidelni vuz

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

41 minut 58 sekund

Detail stížnosti

Publikováno
25.05.2023, před 14 dny

Lucie Obalova

Znění stížnosti

Dne 25.5.2023 nebyl ve vlaku EC 117 z Prahy do Ostravy, odjezd 14,15 h zarazen jidelni vuz. Zda bude zarazen jidelni vuz jsem se ptala na pokladne pri nakupu jizdenek a overovala jsem si to na tabuli razeni vlaku na nastupisti a v aplikaci Idos. Nikde nebyla tato informace uvedena. Pokud bych to vedela predem, vybrala bych si jiny vlak.


Produkt

Jidelni vůz v EC 117


Požadované řešení

Informovat pasazery o nezarazeni jidelniho vozu na pokladne a v idos nebo alespon na informacnich tabulich na nádraží.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
25.5.2023 15:27, před 14 dny

Není-li služba poskytnuta nebo není-li poskytnuta ve sjednané kvalitě, doporučujeme spotřebiteli, aby uplatnil reklamaci.

Na základě dohody se společností České dráhy, a.s. (ČD), informujeme, že vzhledem k právní úpravě v oblasti železniční přepravy je pro vyřešení Vašeho požadavku nutné oslovit přímo dopravce ČD na kontaktech uvedených dále.

Vaši případnou stížnost, podnět či požadavek související s přepravou cestujících lze podat elektronicky prostřednictvím Kontaktního formuláře na https://www.cd.cz/kontaktni-formular/ nebo písemně na adrese: České dráhy, a. s., stížnosti, P. O. Box 24, 110 15 Praha 1. Stížnosti vyřídí ČD do jednoho měsíce, v odůvodněných případech do tří měsíců. O výsledku šetření budete informováni zasláním vyrozumění na Vámi uvedenou e-mailovou nebo poštovní adresu.

Zároveň je na stránce www.cd.cz, v sekci „Čím se řídíme“, možné seznámit se s přepravními podmínkami, zejména právy plynoucími z uzavřené přepravní smlouvy – nákupu jízdenky. Podrobnosti lze získat na https://www.cd.cz/info/cim-se-ridime/-25808/.