AURES Holdings a.s.

3 měsíce 4 dny

21.05.2015, před 9 lety

Lukas Rath

u společnosti AAA auto Teplice jsem zakoupil pro svého otce vůz Škoda Octavia 2005 za ca. 176tis Kč. Okamžitě po koupi jsme provedli standardní údržbu (výměna oleje, filtrů atd. Po necelých dvou měsích provozování a ujetí ca. 1000km došlo na voze k závadě turba. Společností AAA jsme byli požádání o dodání podkladů a nacenění opravy. Celková cena byla stanovena na ca. 29.000,- Kč včetně opětovně nutné výměny oleje a filtrů. I přes to, že nikdo vůz nezkontroloval, byla reklamace po 3 týdnech zamítnuta s tím, že vůz spadá do kategorie D, vníž je uvedeno, že vůz je buď starší 12 let, což není, nebo má najeto více než 200.000km, což nemá (na tachometru uvedeno 145.000 (mimochodem dle Cebie je stav pozměněn z 187.000, což si prý při každém odkupu v AAA Auto ověřují, ale ve smlouvě negarantují počet kilometrů, což lehce protiřečí certifikátu o původu vozu ke smlouvě přiloženému) nebo je vůz v podstatě neschopen projít technickou kontrolou (STK byla provedena dle technického průkazu týden před koupí vozu). Dle výše uvedeného jsem tedy koupili za ca. 180tis nepojízdný vrak a není ho tedy možné reklamovat. Carlife pojišťovnou nebyla reklamace prý také uznána a to i přes to, že je v pojištění jasně uvedeno plnění na poškození hřídelí a v poškozeném turbu praskla hřídel.
Chtěl bych tedy požádat o zprostředkování dalšího jednání díky tomuto serveru před tím, než předám věc do rukou právního zástupce. Osobní jednání se bohužel i přes můj pozitivní přístup nesetkalo s kladnou odezvou a tak bych velice rád zkusil tuto poslední možnost před právní cestou.
Velice děkuji.

Škoda Octavia II 1.9 TDI r. 2005