Společnost


O2 Czech Republic a.s.

Počet nahlášených stížností:1187
Z toho za letošní rok:82
Stále v řešení:50
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

60%
40%
Toto skore je založeno na 325 stížnostech.

#70348Signál v Orličkách

Stav stížnosti

v řešení

Celková doba trvání

5 dnů 13 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
19.09.2023, před 6 dny

Vlasta Votrubová

Znění stížnosti

Dobrý den,
již jednou jsem psala o problému, ale asi na špatnou adresu.Již delší dobu jezdím do Orliček v Orlických horách. Ještě před třemi lety jsem chytla signál buď u obecního úřadu, nebo někde na silnici.Pak už ne. Ptala jsem se na O2 na Chodově a bylo mi řečeno, že posupně rozšiřujete síť. Ale bohužel je tomu naopak. Loni jsem už musela na nejbližší kopec, Kde vidím vysílací sloup /U kříže/, rozcestí Orličky a směr Čenkovice. Místní lidé si myslí, že je to nasměrováno více na Čenkovice.Signál teď také nemají, takže uvažují o přechodu ....buď T mobile , nebo Vodafone.Protože už teď nemají signál. Auta, která projíždí staví lidi, a ptají se na cestu, protože nemají signál.Je to smutné, protože budete ztrácet zájemce o O2.Lidi v té malé vesnici potřebují signál, to je hlavně jejich spojení s lékaři atd-a na ty malé vesnice se zapomíná. Napište, jak to tam vidíte v budoucnu, abych jim to mohla říct a i já sama se podle toho zařídila.
Děkuji za odpověď.


Požadované řešení

Signál i do Orliček.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
19.9.2023 13:10, před 6 dny

Rozsah pokrytí je jedním z parametrů kvality služby a účastník by měl být o tomto parametru dostatečně informován. Sílu signálu je možné ověřit prostřednictvím map pokrytí, které ale nemusí být vždy stoprocentní. Spotřebitel by si měl tyto skutečnost ověřit již před uzavřením smlouvy. Vzhledem k tomu, že s ohledem na fyzikální a geomorfologické faktory není možné zaručit dostupnost signálu vždy a všude, považuje Český telekomunikační úřad za férové, kdyby operátor umožnil účastníkovi ukončení smlouvy bez sankce, pokud došlo ke zhoršení pokrytí daného území z důvodů výhradně na straně operátora. Na druhou stranu také existují i důvody, které jsou mimo dosah operátora (např. stavba výškových budov nebo jiné technické překážky).

Reakce společnosti

Publikováno
19.9.2023 13:57, před 5 dny

Dobrý den, děkuji za Váš podnět a omlouvám se za nepříjemnosti. Rád se na možnosti řešení s Vámi podívám, stačí mi do sekce neveřejných údajů doplnit Vaše telefonní číslo, se kterým máte na uvedené adrese problém a přesnou adresu včetně čísla popisného + příklad nějakého problémového hovoru z dané lokality, kdy nebylo možné se Vám na číslo dovolat nebo jste se nemohla dovolat někomu Vy (případně jste se dovolala, ale hovor v průběhu vypadl). S pozdravem Tomáš Sachr, Guru pro Social Media O2

Reakce spotřebitele

Publikováno
19.9.2023 17:14, před 5 dny


Vlasta Votrubová

Dobrý den,
nemohu sdělovat bez jejich vědomí jméno či číslo telefonu.Ale jedni bydlí hned vedle Obecního úřadu v Orličkách. Ještě vloni se dovolala a letos krátce po novém roce a pak už ne a bylo ji řečeno atˇsi vymění kartu, ale nemělo to žádný význam.Nechápu proč dříve to šlo a teď ne. Žádná výšková budova ve vesnici nepřibyla.Lidé si všimli, že je vysílač na rozcestí natočen více na obec Čenkovice, kde jsou sjezdovky.Není možné , že má také vliv povětrnostní situace a bylo by třeba to hlídat.Co se mě týče mám chalupu v Orličkách 63, kde když se podívám na mapu by to mělo jít, ale nejde. Dříve stačilo vyjít kousek před chalupu a šlo to. Proč teď nic.Ani někomu zavolat či někdo se dovolat mě.Mé telefonní číslo je 605753607. Ale už na chalupě nejsem.Děkuji za odpověď.

Reakce společnosti

Publikováno
19.9.2023 17:24, před 5 dny

Dobrý den, v tom případě Vás poprosím, zda by nás mohla majitelka kontaktovat sama přes některý z našich kanálů a prověříme to s ní - https://www.o2.cz/osobni/kontakty. Případně nás můžete kontaktovat i Vy a pro ověření uvést Vaše telefonní číslo a příklad hovoru, až v dané lokalitě opět budete a na základě tohoto příkladu necháme situaci v lokalitě prověřit. Můžete nás také kontaktovat emailem přes info@o2guru.cz. S pozdravem Tomáš Sachr, Guru pro Social Media O2

Nyní se čeká na vyjádření spotřebitele.