Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group

#8232Krácené plnění dopravní nehody

02.11.2015, před 8 lety

Pavel Augustín

Minulý rok mi bylo poškozeno osobní vozidlo unikátním způsobem, klientem pojišťovny Kooperativa. Vozidlu byla poškozena střecha couvající dodávkou s nadměrným nákladem. Majitel vozidla škodu přiznal, i když jsem u nehody nebyl a byl plně nápomocen při likvidaci. Při likvidaci jsem dodal veškeré nákresy s rozměry vozidla a popsal průběh nehody! Toto by měl dodat viník. Jelikož je vozidlo staršího data výroby a je jediné v ČR, dodal jsem spolu s podklady i rozpočet autorizovaného servisu na 150.000,-. Pojišťovna Kooperativa vyplatila úsměvných 12100,-, jako rozpočet nákladů na opravu střechy?! Vozidlo Toyota Celica Convertible 2,2 automat, r.v.95, není v nabídce našich bazarů! Verze GT byla v tuto dobu v nabídce okolo 90.000,- a v sousedním německu byla nabízena v přepočtu okolo 150.000,- korun. Na základě stížnosti na postup likvidace a vysvětlení průběhu propočtu totální škody, nebylo dodnes odpovězeno.

Krácení likvidace Toyouta Celica Convertible 2.2

Žádám o vysvětlení postupu odhadu ceny opravy poškozeného dílu, kalkulace plnění a v poslední řadě i vysvětlení, z jakého důvodu pojišťovna již nekomunikuje.