Společnost


Martin Jaroš

Počet nahlášených stížností:10
Z toho za letošní rok:0
Stále v řešení:0
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

50%
50%
Toto skore je založeno na 2 stížnostech.

#9752Nedodané zaplacené zboží

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

2 měsíce 1 den 18 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
16.02.2016, před 5 lety

Milan Grác

Znění stížnosti

18.9.2015 Jsem si u společnosti Levnynykupcz.cz objednal plyšového mimoně 55cm za 993,- . Má první urgence za nedodané zboží byla v prosinci 2015 bez odopvědi. po několika dalších emailech mi 14.12.2015 přišla odpověď ,,Dobrý den, očekávám do zítřejšího dne odpověd od dodavatele. V případě, že bude negativní, budeme objednávky na mimoně stornovat a vracet platby. Lenka Jarosova ´´
Samozřejmě sem později znovu psal na onen email, jestli byli objednávky stornované či ne, ale již bez odpovědi. Můžete mi prosím pomoc nebo poradit, na koho se mám obrátit? Za kladnou odpověď předem děkuji. Grác


Produkt

Plyšový Mimoň 55cm obj.č.: JUBRTIEKK


Požadované řešení

Vrácení peněz


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
16.2.2016 15:40, před 5 lety

Prodávající má povinnost dodat zboží. Pokud tak neučiní ve sjednaném termínu, ocitá se v prodlení. Pokud doba dodání nebyla sjednána, může spotřebitel požadovat dodání zboží ihned. Prodávající je poté povinen splnit bez zbytečného odkladu. Jestliže zboží nedodá, upozorní spotřebitel prodávajícího, že nedodal zboží včas a poskytne prodávajícímu přiměřenou lhůtu k dodání zboží (lze poskytnout i mlčky).

Pokud prodávající nedodá zboží ani ve lhůtě poskytnuté spotřebitelem, má spotřebitel nárok na odstoupení od smlouvy dle § 1978 občanského zákoníku a na vrácení zaplacené peněžní částky. Oznámí-li spotřebitel prodávajícímu, že mu určuje dodatečnou lhůtu k plnění a že mu ji již neprodlouží, platí, že marným uplynutím této lhůty od smlouvy odstoupil.

Nereaguje-li prodávající na elektronickou komunikaci, je vhodné zaslat výzvu k plnění a případně i odstoupení od smlouvy písemně, nejlépe doporučeně s dodejkou (doporučujeme ponechat si kopii výzvy a odstoupení) a to z důvodu prokazatelnosti v případě soudního sporu.

Dozor nad ochranou spotřebitele provádí Česká obchodní inspekce, je tedy možné obrátit se s podnětem k tomuto úřadu. Více informací o podání podnětu je možné vyhledat prostřednictvím následujícího webového odkazu www.coi.cz/cz/spotrebitel/prava-spotrebitelu/podani-stiznosti-podnetu-dotazu/.

Reakce společnosti

Publikováno
17.2.2016 21:58, před 5 lety

Dobrý večer,neevidujeme odstoupení od kupní smlouvy,které je potřeba k dořešení Vaší objednávky odeslat na náš email. Prosím zašlete ho a v zákonné lhůtě Vám bude vrácena platba zpět. Na tento postup jste byl upozorněn v našich obchodních podmínkách.

Lenka Jarošová

Vyjádření dTestu

Publikováno
18.3.2016 09:24, před 5 lety

Žádáme spotřebitele o sdělení, v jaké fázi se stížnost nyní nachází, případně o její uzavření.

Vyjádření dTestu

Publikováno
18.4.2016 09:12, před 5 lety

Spotřebitel již nevyužil možnosti na vývoj případu reagovat. Stížnost proto uzavíráme.