Společnost


Aradea s.r.o.

Počet nahlášených stížností:61
Z toho za letošní rok:0
Stále v řešení:0
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

85%
15%
Toto skore je založeno na 7 stížnostech.

#9883ODSTOUPENÍ OD SMLOUVY

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

1 měsíc 3 dny 7 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
26.02.2016, před 4 lety

Marek Zdražil

Znění stížnosti

Zakoupil jsem telefon iPhone5, černý přes stránky alvia.cz, telefon dorazil poškrábaný, bez možnosti připojení na wifi, baterie vydržela nabitá cca 3hod.

Telefon jsem zaslal zpět s dokumentem o odstoupení od smlouvy a požadavkem na vrácení finančního obnosu.

Bylo mi pouze sděleno, že jsem tel. poškodil já a chtějí uhradit 2100Kč BEZ DPH.

Žádné telefonní číslo na jejich stránkách neexistuje.


Produkt

IPhone 5 černý


Požadované řešení

Okamžité vrácení hotovosti


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
26.2.2016 11:12, před 4 lety

Spotřebitel má právo od smlouvy odstoupit bez jakékoli sankce a bez udání důvodu do 14 dnů od převzetí zboží.

Podle § 1833 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, "odpovídá spotřebitel podnikateli pouze za snížení hodnoty zboží, které vzniklo v důsledku nakládání s tímto zbožím jinak, než je nutné s ním nakládat s ohledem na jeho povahu a vlastnosti". V případě, že by spotřebitel věc sám poškodil, např. by spadla a rozbila se, nebo by s ní nakládal jinak, než je nezbytně nutné k ověření si jejích vlastností, může prodejce požadovat náhradu. Spotřebitel totiž odpovídá za snížení hodnoty věci. Lze tedy předpokládat, že kdyby spotřebitel zboží poškodil, nebo nezaslal všechny přiložené dokumenty (jako např. návod), potom by si prodávající mohl strhnout tomu odpovídající částku za nový návod či uvedení do původního stavu, v jiných případech ovšem nikoliv. Pokud by odstoupení od kupní smlouvy podmiňoval zaplacením poplatku za kontrolu, fakturaci dobropisu a znovu naskladnění, jednalo by se o ustanovení nepřiměřená, k nimž se podle § 1815 občanského zákoníku nepřihlíží.

Pokud se na věci projevila vada, nemusí spotřebitel věc reklamovat, ale může ve 14 dnech odstoupit od smlouvy. Totéž může učinit, pokud věc již přišla poškozená. Obvyklá ustanovení smluvních podmínek o tom, že v takovém případě je spotřebitel povinen věc zkontrolovat a o případném poškození prodejce do několika hodin informovat, jsou bez právního významu.

Pokud prodejce nebude reagovat na písemnou prokazatelnou (doporučeně s dodejkou) výzvu k vrácení zaplacené finanční částky za telefon včetně nákladů na dodání v plné výši, bude nutné se domáhat spotřebitelských práv v soudním občanskoprávním řízení. Pro případ sporu je třeba si dobře uschovat všechny písemnosti i jiné důkazy ohledně předmětu sporu.

Vyjádření dTestu

Publikováno
29.3.2016 17:13, před 4 lety

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít. V řešení případného sporu bude tedy možné pokračovat pouze v občanskoprávním řízení.

V případě potřeby další konzultace se spotřebitel může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.