Společnost


WELLMAX Trade s.r.o.

Počet nahlášených stížností:6
Z toho za letošní rok:0
Stále v řešení:0
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

0%
100%
Toto skore je založeno na 1 stížnostech.

#1033Vrácení zálohy

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

2 měsíce 30 dnů 20 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
29.10.2013, před 9 lety

Eva Stainerová

Znění stížnosti

Se společností Wellmax jsem uzavřela kupní smlouvu na masážní polštářek. Smlouva byla uzavřena mimo prostory obvyklé k ponikání. Zaplatila jsem zálohu a na zbývající část jsem podepsala úvěrovou smlouvu se společností Essox. Po příchodu domů jsem si koupi rozmyslela. Zaslala jsem odstoupení od kupní smlouvy. Oznámení o ukončení úvěrové smlouvy společnosti Essox. Po dlouhém dopisování je mi přislíbeno navrácení čátky od společnosti Essox, ale zálohu mi společnost Wellmax dosud nevrátila a nekomunikuje.


Produkt

masážní polštářek


Požadované řešení

Vrácení zaplacené zálohy


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
6.11.2013 10:41, před 9 lety

Podle §57 občanského zákoníku má spotřebitel, pokud je smlouva uzavřena mimo prostory obvyklé k podnikání dodavatele, právo odstoupit od smlouvy do 14-ti dnů od jejího uzavření. Ze zákona o spotřebitelském úvěru vyplývá, že zrušením kupní smlouvy se automaticky ruší i smlouva o spotřebitelském úvěru, jestliže tento byl sjednán za účelem financování koupě zboží. Odstoupením od smlouvy se smlouva od počátku ruší (§48 odst. 2 občanského zákoníku). Obě strany smlouvy jsou s tedy povinny vydat veškeré plnění, které na základě již neexistující smlouvy obdržely. Jinak dochází k bezdůvodnému obohacení na jedné či druhé straně.

Vyjádření dTestu

Publikováno
29.1.2014 13:20, před 9 lety

Společnost WELLMAX Trade s.r.o. se rozhodla nevyužít možnosti mimosoudního řešení sporů. Případné spory mohou být tedy řešeny pouze ve správním, případně soudním řízení, nikoliv prostřednictvím služby VašeStížnosti.cz, která je založena na principu dobrovolnosti.