Szlauer Pavel

#1079Neposlané peníze

7 měsíců 25 dnů 20 hodin

01.11.2013, před 5 lety

Jáchym Moravec

Na začátku dubna jsem si přímo u pana Szaulera objednal sluchátka o kterých tvrdil, že jsou 100% originál. Objednávku jsme vyřídili přes internet a zboží mi v pořádku přišlo. Nicméně sluchátka originální nebyla a tak jsem tedy sluchátka pečlivě nafotil, v zákonné 14-ti denní lhůtě poslal zpět, pana Szaulera o vrácení zboží informoval emailem a poštou společně s výrobkem. V odstoupení od smlouvy (23.5.2013) jsem zároveň upozornil na zákonnou 30-ti denní lhůtu na vrácení peněz. Pan Szauler se mi ozval a slíbil, že peníze pošle. Teď, po uplynutí zákonné lhůty mne pan Szauler informuje, že podává žalobu na slevový portál kde byly sluchátka v nabídce a tudíž mi nemůže peníze poslat. Já jsem si ovšem sluchátka přes zmíněný portál neobjednal.

Od zaslání odstoupení od smlouvy dnes uplynulo 163 dní.

Špuntová sluchátka Monster Cable Monster Beats by Dr. Dre TOUR

Neprodlené zaslaní peněz za vrácený výrobek včetně nákladů za jeho zaslání.

4.11.2013 15:34, před 5 lety

Dle § 53 odst. 7 občanského zákoníku může spotřebitel odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů od převzetí věci. V případě odstoupení má prodejce dle § 53 odst. 10 občanského zákoníku 30 dní na vrácení zaplacených finančních prostředků.
Spotřebiteli za vrácení peněz odpovídá prodejce bez ohledu na jeho obchodní závazky k jiným podnikajícím subjektům.

27.6.2014 09:44, před 4 lety

Pan Szlauer Pavel nereagoval na naši výzvu k řešení stížnosti. Případné spory mohou být tedy řešeny pouze v soudním řízení, nikoliv prostřednictvím služby VašeStížnosti.cz, která je založena na principu dobrovolnosti.

Jáchym Moravec

27.6.2014 09:45, před 4 lety