Společnost


BNP Paribas Cardif Pojišťovna, a.s.

Počet nahlášených stížností:53
Z toho za letošní rok:2
Stále v řešení:0
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

100%
0%
Toto skore je založeno na 2 stížnostech.

#11126Náhodné poškození

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

3 měsíce 28 dnů 21 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
10.06.2016, před 3 lety

Jan Víšek

Znění stížnosti

Dobrý den, v září 2015 jsem zakoupil pro syna mobilní telefon HTC Desire 610, k němu jsem připlatil pojištění proti kráděži a rozbití na 1 rok. V květnu 2016 měl mobil v neuzavřené kapse u kalhot a když jej vytáhl, mobil měl prasklý displej. V pravém horním rohu je prasklina, ta není ostrá, nehrozí poranění. Telefon lze zapnout, displej zobrazuje, ale na dotek vůbec nereaguje. Zadní kryt a kamera vzhledově neporušeny. Cituji vyjádření pojišťovny: "Z popisu nehodového děje je zřejmé, že pojištěný věděl, nebo mohl vědět, že pokud ponechá přístroj v kapse kalhot při sedání či ohýbání, je poškození přístroje předvídatelné. Z toho jsme usoudili, že se nejedná o nahodilé poškození, protože poškození nevzniklo v důsledku náhlého a neočekávaného působení zevních sil (poškození se
dalo očekávat vzhledem k vědomému uložení do kapsy)." Jen dodám, že telefon měl v ochranném pouzdře a sám nosím telefon v kapse(bez krytu) a k žádnému požkození nikdy nedošlo. Toto zařízení, mobilní telefon, je zařízení mobilní, tudíž předpoklám a i z jeho rozměrů vyplývá, že ho mohu nosit i v kapse u kalhot. Můžete mi poradit, jak mám dále postupovat ? Děkuji Jan Víšek


Produkt

HTC Desire 610,


Požadované řešení

Oprava/výměna praklého skla/displeje


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
15.6.2016 11:47, před 3 lety

Toto pojištění zajišťuje rámcová pojistná smlouva mezi společnostmi Alza.cz a.s. (pojistník) a BNP Paribas Cardif Pojišťovna, a.s. (pojistitel). Šetření pojistné události je skončeno sdělením jeho výsledku osobě, která uplatnila právo na pojistné plnění. Spotřebitel může následně požádat o zdůvodnění zamítnutí pojistného plnění. Toto zdůvodnění musí být v písemné formě a mělo by z něho být jasné, proč bylo pojistné plnění zamítnuto.

K mimosoudnímu řešení sporů mezi pojišťovnou a spotřebitelem (pojistníkem, pojištěným, oprávněnou osobou) v neživotním pojištění je příslušná Česká obchodní inspekce. Českou obchodní inspekci lze kontaktovat na adrese: Česká obchodní inspekce, Ústřední inspektorát - oddělení ADR, Štěpánská 15, 120 00 Praha 2. Více informací naleznete na www.coi.cz, Email: adr@coi.cz, Web: adr.coi.cz.

Podmínkou zahájení postupu mimosoudního řešení sporu před Českou obchodní inspekcí je skutečnost, že se stěžovateli nepodařilo vyřešit spor přímo s pojišťovnou.

Vyjádření dTestu

Publikováno
9.10.2016 10:58, před 3 lety

Společnost BNP Paribas Cardif Pojišťovna, a.s. se rozhodla nevyužít možnosti řešení sporů přes veřejný portál vasestiznosti.cz. Nadále je ochotna s nespokojenými zákazníky komunikovat prostřednictvím své infolinky na telefonním čísle 234 240 234 nebo písemným kontaktem na adrese Plzeňská 3217/16, 150 00 Praha 5. Vzhledem k tomu, že je námi poskytovaná služba založena na principu dobrovolnosti, bude stížnost uzavřena.

V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitel může obrátit na naši spotřebitelskou poradnu na telefonní lince 299 149 009. Spotřebitel může také využít mimosoudního řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz/cs.