Kosová Jana Bc.

#1212Nevrácení zálohy ze zamluvených šatů

9 měsíců 9 dnů 5 hodin

05.11.2013, před 7 lety

Renata Marková

Šaty jsem si zamluvila pro dceru na taneční prodlouženou na 23.11.2013.Bohužel ze zdravotních důvodů jsem ji šla omluvit, že tam nepůjdeme a chtěla bych zálohu vrátit.Paní Kosová mi řekla, že zálohu mi vrátit nemůže, jen ji můžu u ní mít až 1rok, kdybych využila její služby někdy příště.
název šatů SP-PL Morgan Co(nové) záloha 18.10.2013 500Kč.
Půjčovné by činilo 1000Kč.
Půjčovna je v OC Skalka Milínská Příbram
Paní jsem navrhla aby si nechala 100Kč a 400Kč aby mi vrátila zpět za rezervaci 14dní.

SP-PL Morgan Co (nové)

Vrátit zálohu zpět.

21.11.2013 08:37, před 7 lety

V případě, že dojde k odstoupení od smlouvy dle § 48 občanského zákoníku, je povinností stran vydat si vzájemně poskytnuté plnění. Ve smlouvě lze samozřejmě i stanovit podmínky poskytnutí služby a podmínky pro odstoupení od smlouvy.
Rovněž záleží, zda poskytnuté finanční prostředky byly sjednány skutečně jako záloha a nikoli smluvní pokuta, která by musela být sjednána dle § 544 občanského zákoníku píemnou formou.

14.8.2014 15:52, před 6 lety

Paní Kosová Jana se rozhodla nevyužít službu VašeStížnosti.cz pro řešení sporů se svými zákazníky. Vzhledem k tomu, že je námi nabízené mimosoudní řešení sporů založeno na principu dobrovolnosti, bude stížnost pro nereakci subjektu uzavřena.