Expres inkaso s.r.o.

#12206Dopis s vymáháním náhrady za odmítnuté zboží objednané po telefonu

05.09.2016, před 8 lety

Jiří Ledvina

telefonicky mě kontaktovala telefonistka společnosti Expres inkaso s.r.o. s nabídkou jakéhosi balíčku pro zdravý chrup za 1990 Kč. Vzhledem k chytře předpřipravenému stylu jednání se nejdříve zdálo, že balíček bude zdarma, tak jsem sdělila,že o balíček zájem mám. V druhém hovoru tentýž den mě kontaktovala opět jiná paní, která se mnou již projednávala dodání balíčku, které jsem odsouhlasila. Sdělila mi, že balíček odešlou kurýrní službou. Po probrání celé záležitosti s manželem, jsem dospěla k závěru, že bude nejlépe od obchodu odstoupit. Přece jenom přísloví "nekupuj zajíce v pytli" rozhodlo. Proto jsem se rozhodla zavolat zpět na telefonní číslo, ale z nějakého mě neznámého důvodu se mi již nepodařilo dovolat a objednávku zrušit. V den dovozu zásilky jsem zásilku nepřevzala. 2.9.2016 mi přišel od této společnosti dopis, kde vymáhají částku 490 Kč jako náhradu za marný výjezd kurýra.

Balíček pro zdraví chrupu.

Nehodlám vzniklé náklady platit vzhledem k tomu, že nebylo možné se do společnosti dovolat a nebylo ani možné zaslat písemné odstoupení od smlouvy, na které jsem měl právo do 14 dnů od telefonátu, jelikož mi společnost nesdělila své údaje. Neposlala ani obchodní podmínky ani smlouvu v papírové podobě poštou.

Dále žádám, abyste ihned po vyřešení sporu odstranili mé osobní údaje ze všech databází, které vedete, v souladu s § 5 odst. 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.