Společnost


OKAY Holding a.s. (OKAY s.r.o.; JENA - nábytek, s.r.o.)

Počet nahlášených stížností:153
Z toho za letošní rok:10
Stále v řešení:3
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

71%
29%
Toto skore je založeno na 57 stížnostech.

#12570Neuznaná reklamace

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

2 měsíce 13 dnů 2 hodiny

Detail stížnosti

Publikováno
03.10.2016, před 3 lety

Michal Šedivý

Znění stížnosti

Dobrý den.Dne 2.9.2016 jsemdal do záruční opravy telefon IGETSTARX45.Reklamace mi nebyla uznána z důvodu,že prý je propíchlý mikrofon.Nedovedu si představit jak a čím by se povedlo propíchnout mikrofon.Stalo se to při běžném používání telefonu.Mám podezření,je-li tomu opravdu tak,mohlo se to stát v servisu.Jinak si to nedovedu vysvětlit.Děkuji.Vladimír Šedivý


Produkt

Telefon IGETSTARX45,výrobní číslo:351811065034154


Požadované řešení

Očekávám vyřešení mé stížnosti formou výměny zboží,nebo vrácením kupní ceny.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
3.10.2016 10:00, před 3 lety

Kupující může uplatnit právo z vady, která se vyskytne u spotřebního zboží v době 24 měsíců od převzetí. Přičemž se má dle 2161 odst. 2 občanského zákoníku za to, že pokud se vada projeví v průběhu 6 měsíců od převzetí, věc byla vadná již při převzetí. V případě soudní pře by tak obchodník musel prokázat, že zboží vadné nebylo. Vzhledem k síle domněnky nepovažujeme za prokázání opaku pouhé obecné tvrzení, ale ideálně prokázání opaku odborným, nejlépe znaleckým posudkem.

Prodejce má právo zamítnout reklamaci, a to z důvodů, jež jsou uvedeny v ustanovení § 2167 a § 2170 občanského zákoníku. Jedním z těchto důvodů může být i to, že si kupující reklamovanou vadu na věci sám způsobil, tj. mechanické poškození. Pokud to ovšem prodejce tvrdí, měl by se s tím v odůvodnění zamítnutí reklamace vypořádat.

Bylo-li rozhodnuto o reklamaci jako o neoprávněné, ale spotřebitel se závěry reklamace nesouhlasí a dožaduje se nápravy, musí důvody zamítnutí reklamace rozporovat. Silným a přesvědčivým důkazem o tom, že reklamace nebyla vyřízena řádně, je posudek soudního znalce z oboru. Prokáže-li posudek nedůvodnost zamítnutí reklamace, má spotřebitel právo požadovat nápravu nebo má možnost přímo odstoupit od smlouvy, protože její reklamace nebyla vyřízena řádně a včas. Odstoupením od smlouvy se závazek ruší od počátku a strany si vrátí to, co si plnily. Kromě toho má také spotřebitel právo na náhradu účelně vynaložených nákladů spojených s reklamací (tedy včetně proplacení znalečného). Seznam soudních znalců je možné vyhledat mimo jiné na webové adrese www.dtest.cz/soudni-znalci.

Pokud by ani znalecký posudek ve prospěch spotřebitele prodávajícího nepřesvědčil, bude se muset spotřebitel svého práva domáhat soudní cestou. Od 1. února 2016 začalo fungovat mimosoudní řešení spotřebitelských sporů při České obchodní inspekci. Spotřebitel má také možnost se obrátit na tento úřad (návrh na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné podat přes následující webový formulář https://adr.coi.cz/cs).

Reakce společnosti

Publikováno
17.10.2016 10:01, před 3 lety

Vážený pane Šedivý,

dovolte mi touto cestou regovat na Váš podnět týkající se reklamace mobilního telefonu IGETSTARX45 na prodejně OKAY v Mostě.

Celou záležitostí se zabývali naši reklamační specialisté, přičemž během svého prověřování také intenzivně komunikovali s autorizovaným servisním střediskem. Vaše reklamace byla servisem zamítnuta z důvodu mechanického poškození výrobku - na telefonu byl propíchnutý mikrofon.
Protože si však uvědomujeme, jak je pro Vás situace bez telefonu nepříjemná, rádi bychom Vám nad rámec našich zákonných povinností zajistili bezplatnou opravu výrobku. Prosím, navštivte prodejnu OKAY 1026 Most, kde si od Vás kolegové telefon převezmou a odešlou ho do servisu k opravě. Jakmile bude telefon opravený, bude Vás personál kontaktovat.

Pevně věřím, že náš vstřícný krok oceníte a podaří se nám tak celou nepříjemnost uzavřít k Vaší plné spokojenosti. Budeme rádi, pokud následně vyjádříte svůj názor na výsledek řešení prostřednictvím hodnocení na tomto portále.

S pozdravem a přáním hezkého dne,

Lucie Fendrichová
vedoucí oddělení komunikace
Okay.cz

Vyjádření dTestu

Publikováno
16.11.2016 09:31, před 3 lety

Žádáme spotřebitele o sdělení, v jaké fázi se stížnost nyní nachází, případně o její uzavření.

Vyjádření dTestu

Publikováno
16.12.2016 11:57, před 3 lety

Spotřebitel již nevyužil možnosti na vývoj případu reagovat. Stížnost proto uzavíráme.