Allianz pojišťovna, a.s.

#12752Neplnění pojistné události

5 měsíců 8 hodin

15.10.2016, před 7 lety

Klára Vrtilková

u společnosti Allianz jsem uzavřela pojistku, jejíž součástí bylo i pojištění pro pracovní neschopnost. Dne 16.3.2014 jsem otěhotněla a musela kvůli práci na PN. U lékařky jsem uvedla i bolestivost břicha. Dne 4.4.2014 mně byla přehodnocena diagnóza na zvýšenou krvácivost a tudíž i rizikové těhotenství ze zdravotních důvodů. Ten den jsem tuto skutečnost šla nahlásit na pojišťovnu. Dostala jsem formulář, který měla vyplnit paní doktorka, což udělala. Asi měsíc po dodání veškerých požadovaných podkladů se pojišťovna vyjádřila, že nemám nárok na plnění od 16.3.2014. Další věc, kter á mně byla vytčena, bylo špatné vyplnění formuláře. Paní doktorka na otázku , zda rizikové těhotenství má vliv na pracovní neschopnost, napsala, že ne. Což podle nich bylo nedostatečné. Tak jsem podala odvolání s dodatkem, že plnění žádám až od 4.4.2014, kdy se změnilo rizikové těhotenství z důvodu zdravotního stavu. Znovu jsem dodala veškeré podklady a začal znovu kolotoč. Následně jsem dala souhlas k tomu, aby pojišťovna kontaktovala lékařku a řekla si sama co a jak chce. Asi 3 měsíce mi pojišťovna tvrdila, že nemá všechny podklady od doktora. Mezitím jsem musela na čtrnáctidenní pozorování do nemocnice až do porodu. Po porodu jsem volala k paní doktorce a ta říkala, že vše dávno zaslala. Asi 14 dní po narození syna jsem dostala dopis, že zamítají plnění celé doby a poslali mi plnění za těch posledních 14 dní co jsem v nemocnici ležela. Že tam je prokazatelné léčení. A tím to pro ně skončilo.

Vyplatit škodnou událost, která byla neprávem zamítnuta a varovat ostatní.