Společnost


Jadako s.r.o.

Počet nahlášených stížností:45
Z toho za letošní rok:0
Stále v řešení:0
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

77%
23%
Toto skore je založeno na 9 stížnostech.

#13008NEKOMPLETNÍ VRÁCENÍ PENĚZ ZA REKLAMACI - POŠKOŽENÉ ZBOŽÍ

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

4 měsíce 14 dnů 17 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
01.11.2016, před 6 lety

Marie Kotlárová

Znění stížnosti

Dobrý den, objednala jsem si povlečení. Po týdnu čekání, mi nic nedorazilo. Zboží jsem cca po 10 dnech přebrala na poště. Když jsem jedno balení rozbalila, tak byl nedošitý zip a hned se páralo. Tak jsem litovala toho, že jsem si něco objednávala. Paní mě slíbila, že mi navrátí částku a+ oboje poštovné.
Po 10 dnech a několika urgencích každý den mi vrátily částku jen za zboží. Ale poštovné kterém jsem vyložila na přebrání a následné odeslání ne. Dnes je urguji opět a pro jistotu nezvedají telefon a ani email. Nejhorší eshop v mém životě.
Operátorky jsou bez jména a odmítají sdělit s kým vlastně mluvím na koho se odkázat... Jedna je nemocná, druhá ji zastupuje a 3.ani snad neví kde vůbec je. Totální chaos. Nepřijemné a drzé. Takhle zákaznický servis opravdu nevypadá. A navíc když napíšu negativní reakci na FB, tak to vymažou...
Informoval jsem je, že pošlu stížnost na čoi, prej si ji mam poslat kam chci a položila mi telefon.
Jedním slovem katastrofa. Nereagují na tel, @ a odmítají se k tomu postavit čelem. Radím nic neobjednávat


Produkt

č. obj. 12786


Požadované řešení

Přebrání zboží a cca do týdne mít vrácené peníze na účet. Vstřícný přístup a slušné chování. Operátorky ho opravdu nemají.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
2.11.2016 09:02, před 6 lety

Pokud spotřebitel reklamuje zboží, má právo na proplacení vzniklých nákladů, za předpokladu, že byla reklamace uznána. Toto právo vychází z ustanovení § 1924 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Pokud tedy bude spotřebitel zboží oprávněně reklamovat (reklamace bude uznaná), má právo žádat po prodávajícím účelně vynaložené náklady. Zákon však nestanoví, co se považuje za účelně vynaložené náklady. Účelně vynaložené náklady je nutné chápat jako ty nejmenší nutné s přihlédnutím k vzdálenosti pobočky, objemnosti zboží a možnosti náklady snížit.

Uhrazení nákladů na dodání zboží směrem k zákazníkovi v případě odstoupení od smlouvy v rámci reklamace by bylo možné požadovat jako náhradu škody pro porušení smluvní povinnosti. Jedná se o zbytečně vynaložené náklady spotřebitelem, neboť prodejce porušil svou smluvní povinnost, plnit řádně, bez vad.

Od 1. února 2016 začalo fungovat mimosoudní řešení spotřebitelských sporů při České obchodní inspekci. Spotřebitel má tedy možnost obrátit se na tento úřad (návrh na zahájení mimosoudního řešení sporů je možné podat přes následující webový formulář https://adr.coi.cz/cs).

Vyjádření dTestu

Publikováno
16.3.2017 09:08, před 5 lety

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši spotřebitelskou poradnu na telefonní lince 299 149 009. Spotřebitelka může také využít mimosoudního řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací je možné vyhledat na webové adrese www.adr.coi.cz/cs.