Společnost


Alfita invest s.r.o.

Počet nahlášených stížností:16
Z toho za letošní rok:0
Stále v řešení:0
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

57%
43%
Toto skore je založeno na 7 stížnostech.

#14211Alfita invest s.r.o.

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

10 měsíců 23 dnů 21 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
09.01.2017, před 4 lety

Gabriela Kutilová

Znění stížnosti

Před Vánoci roku 2015 jsem zakoupila flashku 64GB. Flashka předtala zapisovat, načítat a fungovat jak má. Spojila jsem se s firmou pomocí e-mailu kde mi bylo sděleno abych zboží zaslala zpět. Preferovala jsem osobní schůzku ale bylo mi sděleno abych zaslala zboří na reklamační adresu. To jsem tedy učinila, za poštovné jsem zaplatila 40Kč a zásilka mi byla vrácena zpět jako nevyzvednutá! Opět jsem zaslala e-mail ohledně reklamace a do dnešního dne se mnou nikdo nekomunikuje a telefonní číslo neexistuje


Produkt

Reklamace


Požadované řešení

Vrácení peněz


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
16.1.2017 19:35, před 4 lety

Nereaguje-li podnikatel na elektronickou komunikaci, je vhodné podat reklamaci písemně prostřednictvím provozovatele poštovních služeb (nechat si kopii dopisu a dodejku pro případ soudního sporu). Má se za to, že došlá zásilka odeslaná s využitím provozovatele poštovních služeb došla třetí pracovní den po odeslání. Od tohoto dne začíná běžet lhůta pro vyřízení reklamace.

Odmítá-li podnikatel přijmout reklamaci, porušuje tím zákon o ochraně spotřebitele a dopouští se správního deliktu, za který mu může být udělena pokuta až do výše 3 000 000,- Kč. Dozor nad dodržováním povinností uložených zákonem o ochraně spotřebitele provádí Česká obchodní inspekce. Má-li spotřebitel důvodné podezření, že podnikatel porušil povinnost uloženou mu zákonem, je vhodné obrátit se na tento úřad. Více informací o podání podnětu je možné vyhledat prostřednictvím následujícího webového odkazu www.coi.cz/cz/spotrebitel/prava-spotrebitelu/podani-stiznosti-podnetu-dotazu/.

Vyjádření dTestu

Publikováno
3.12.2017 10:08, před 3 lety

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši poradnu na telefonní lince 299 149 009.