Společnost


HP TRONIC Zlín spol. s r.o. (dříve DATART INTERNATIONAL,a.s.)

Počet nahlášených stížností:170
Z toho za letošní rok:12
Stále v řešení:3
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

50%
50%
Toto skore je založeno na 4 stížnostech.

#1437iVysílání ČT v televizorech Samsung řady 2011

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

8 měsíců 21 dnů 19 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
22.11.2013, před 8 lety

Petr Kuhn

Znění stížnosti

Při koupi televizoru Samsung řady 2011 byla inzerováno, že televizor obsahuje/bude obsahovat možnost přehrávání archivu České televize. K zprovoznění této funkce dosud nedošlo a já se tak cítím podvedený a oklamaný. Dobře si pamatuji internetové stránky www.samsung.cz inzerující tuto funkci stejně tak propagační stojany v prodejně Datart s touto funkcí. Samsung sám potvrdil, že tuto funkci nezařadil pro technické potíže což mě nemusí zajímat.

Česká televize zprovoznila technologii HbbTV, která mohla tuto funkcionalitu televizoru otevřít, ale Samsung ji aktivoval pouze pro televizory řady 2013 a vyšší, přesto že televize 2011 technologii HbbTV podporují na západních trzích. Domnívám se, že tak udělal pouze a jen proto, protože chtěl, aby lidé měli důvod koupit si televizoru novou a nechtělo se mu investovat do aktualizace starších TV. Televizo


Produkt

Samsung D8000, pořizovací cena 55000 Kč - TOP televizor řady 2011


Požadované řešení

Aktualizace software televizoru aktivující funkcí HbbTV pro Českou republiku.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
29.11.2013 11:49, před 8 lety

V případě, že byly poskytnuty nepravdivé informace o vlastnostech výrobku prodejcem před uskutečněním koupě a lze jednoznačně prokázat, že výrobek takové vlastnosti nemá, jedná se o tzv. rozpor s kupní smlouvou dle § 616 občanského zákoníku. Dle tohoto ustanovení je prodejce povinný po vytčení vady uvést výrobek do souladu s kupní smlouvou. Dle § 616 odst. 3 má v první řadě kupující nárok na opravu nebo výměnu. Pokud tak nesoulad s kupní smlouvou nelze vyřešit, má kupující nárok na přiměřenou slevu nebo odstoupení od kupní smlouvy.

Vyjádření dTestu

Publikováno
13.8.2014 13:47, před 7 lety

Společnost DATART INTERNATIONAL,a.s. byla o podaných stížnostech informována, ale nevyužila možnosti reakce. Z tohoto důvodu stížnost uzavíráme.