Společnost


BOHEMIA ENERGY entity s.r.o.

Počet nahlášených stížností:109
Z toho za letošní rok:2
Stále v řešení:0
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

58%
42%
Toto skore je založeno na 43 stížnostech.

#1460Ukončení smlouvy a naúčtování sankčního poplatku.

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

8 měsíců 19 dnů 22 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
25.11.2013, před 9 lety

Jaroslav Rejl

Znění stížnosti

Podepsal jsem smlouvu na dodávku plynu a elektrické energie s uvedenou distribuční firmou dne 22.10.2010.Tuto smlouvu jsem chtěl
nyní ukončit v domnění,že zaplatím sankci ve výši 2500Kč za odběrní
místo.Rámcovou smlouvu jsem podepsal u branky domu v domnění,že jí uzavírám na 2roky/jak je zvýrazněná kolonka/.Po uplynutí 2let jsem chtěl odstoupit od smlouvy s tím,že zaplatím poplatek.Dodavatel mi odepsal,že smlpova bude ukončena po uplynutí doby,t.j.k 22.10.2020.Uznávám,že jsem si při podpisu řádně vše nepřečetl a neprostudoval a uvěřil hezkým slibů OZ,ktrrý odškrtnul dobu 10 let.
Po důkladném prostudování drobným písmem psané Rámcové smlouvy jsem uznal svojí chybu a učinil jsem dotaz, kolik mám zaplatit,abych mohl přejít k jinému ,o mnoho levnějšímu distributorovi,neboť platíme nemalou sumu za energie a při malém důchodu musíme šetřit.Učinil jsem dotaz kolik mám zaplatit a při odpovědi 30000Kčjsem byl v šoku,neboť takovou sumu považuji za nemravnou.Pominu-li,že např.argumentují tím,že mohou bez oznámení
zvýšit cenu a zdůvodnit to tím,že zákazník si toto má zjistit na
jejich webu /kolik asi důchodců má počítač? a dobře vidí/nechápu proč platit za neodebranou energii za 10let.Sami určitě nenakupují
takto dopředu.Nemíním to takto nechat,protože nevolnictví bylo zrušeno císařem Josefem I.a ooni nás do této pozice tlačí.
Posím o vaší odpověď a posouzení jaké mám vyhlídky v případném soudním sporu.Pokud bude nutné,zašlu kopie smlouvy a jiných dokumentů. Děkuji a zdravím.


Produkt

dodávka plynu a elektřiny


Požadované řešení

Posouzení smlouvy a její ukončení za přijatelných podmínek


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
3.12.2013 11:23, před 9 lety

Dle současných podmínek společnosti činí smluvní pokuta za předčasné zrušení smlouvy 2500 Kč za jedno odběrné místo, které má na sebe napsané spotřebitel a 10000 Kč v případě, že má odběrné místo na sebe napsané podnikatel.
V případě, že společnost změní obchodní podmínky, máte právo na odstoupení od smlouvy bez uvedené sankce.
Zároveň se případné smluvní pokuty posuzují i dle přiměřenosti a musí být sjednány písemně dle § 544 občanského zákoníku.

Vyjádření dTestu

Publikováno
14.8.2014 12:02, před 8 lety

Společnost BOHEMIA ENERGY entity s.r.o. byla o podané stížnosti informována, ale nevyužila možnosti reakce. Z tohoto důvodu stížnost uzavíráme.