Froothie EU

#15141Nestandardní řešení reklamace + Prodejce odmítá vrátit peníze při odstoupení od smlouvy

10.03.2017, před 7 lety

Anna Bednářová

3. 3. 2016 jsem na froothie.cz koupila mixér Optimum za 6 300,-
1. 2. 2017 se mixér porouchal, na kontaktním tel. mi p. V. sdělila, že se jedná o velice nebezpečnou závadu. Na dotaz, kam mixér zaslat řekla, že mám poslat email a budu informována.
2. 2. jsem odeslala email + fotografii závady.
Následujících 20 dní mi chodilo od p. S. a p. V. nesčetně emailů. Na vše jsem reagovala, posílala fotografie. Reklamační protokol mi vystaven nebyl. Kam mixér zaslat, jsem nezjistila.
23. 2. jsem se dovolala p. V. (často měla zrovna „plné ruce tašek“ nebo právě utěšovala plačící dítě), ta mi na mé naléhání sdělila adresu kam jsem mixér vč. dokumentů odeslala.
27. 2. byl doručen a p. V. mi napsala, že čeká na potvrzení od vedení, že mi pošlou nový.
7. 3. 2017 mi volala p. V., ať ji řeknu adresu, že pošle mixér. Nevěděla ovšem o jaký mixér jde, s tím, že mi dá vědět. Pak mi napsala, že mixér byl opraven. O jakou závadu se jednalo a proč se způsob vyřízení reklamace změnil, mi neřekla, s tím že ona reklamace neřeší. Na další tel. už nereagovala, žádná další info. k reklamaci nepřišla.
Vším shora uvedeným se pro mě prodejce stal zcela nedůvěryhodným a 7. 3. jsem písemně odstoupila od smlouvy a žádala vrácení peněz, protože reklamace nebyla vyřízena v zákonné lhůtě.
Odpověď p. V. byla, že odstoupení od smlouvy lze pouze do 30 dnů po obdržení mixéru, takže nelze peníze vrátit.

mixér OPTIMUM 8200 černé barvy, sériové číslo přístroje 8213985

Vzhedem k tomu, že 30ti denní lhůta na vyřízení reklamace počíná oznámením reklamace prodejci, žádám pro promarnění této lhůty vrácení kupní ceny za mixér spolu s vynaloženým poštovným.