DTF COMPANY s.r.o.

#1536Firma odmítla vrátit částku za zboží, jehož reklamace nebyla vyřešena ve lhůtě 30 kalendářních dnů a zároveň chce, aby zákazník hradil skladné.

9 měsíců 1 hodina

02.12.2013, před 10 lety

Karla Brandejská

dne 30.11.2011 jsme zakoupili v e-shopu výrobek GSM MMS Alarm, bezpečnostní kamera, za cenu 4 990.00 Kč.
Výrobek nefungoval podle návodu a k 1. reklamaci byl odeslán v období prosince 2011. Reklamace byla vyřešena údajně výměnou, reklamační protokol ani vyjádření jsme neobdrželi.
Tato kamera fungovala ještě horším způsobem. E-mailovou korespondencí jsme se snažili vše řešit dohodou. 5.12.2012 se pán odmlčel a nereagoval na žádný z našich e-mailů.
Výrobek jsme se pokoušeli zprovoznit marně. 10.9.2013 jsme tedy odeslali výrobek k reklamaci. Podle podacího lístku byla zásilka vyzvednuta 13.9.2013. O průběhu reklamace jsme neobdrželi žádnou informaci. Zpět byl výrobek odeslán 22.10.2013. 24.10. jsme tedy sepsali a 29.10.2013 odeslali doporučený dopis - Odstoupení od smlouvy z důvodu marného uplynutí lhůty pro vyřízení reklamace. Obdrželi jsme dopis, ve kterém je nám sděleno zamítnutí a upozornění, že v případě nevyzvednutí výrobku nám bude účtováno skladné.
Stále jsme se však pokoušeli dohodnout a 23.11.2013 telefonicky kontaktovat firmu. Nevíme s kým jsme hovořili, paní se odmítla představit s tím, že skončila pracovní doba. Nicméně přislíbila, že nejpozději 28.11. nás bude kontaktovat, což se nestalo. Nyní však lze najít na webových stránkách pouze informaci, že operátor má dovolenou.
Do dnešního dne jsem požadovali vrácení částky pouze za výrobek 4 990,00 Kč. Po vyčerpání z naší strany veškerého úsilí o dohodu bychom nyní již požadovali k částce úhradu za:
4 990.00 výrobek a vrácení SIM karty, která nebyla součástí
výrobku,
78.00 poštovné za odeslání výrobku ke druhé reklamaci,
29.00 poštovné za doporučený dopis.
_________
5 097.00 Kč

Závěrem bychom chtěli dodat, že jsme velmi naléhavě žádali o předvedení výrobku, což p. Fölkel podmiňoval cenou 750Kč za 1hod. práce + cestovné technika.
Stále bychom se rádi dohodli. Pokud bychom však museli podstoupit soudní jednání, pak bychom žádali i úhradu za zkoušení funkčnosti kamery přes SIM kartu - cca 700.00 Kč + soudní výlohy.
Veškeré doklady o výše uvedených skutečnostech mám samozřejmě k dispozici.
Do dnešního dne - 2.12.2013 jsme částku za výrobek neobdrželi. Ještě však věříme, že toto cestou lze dosáhnout dohody k oboustranné spokojenosti.
Děkujeme a přejeme klidný den.
Vít. a Karla Brandejských
Pozn.: kontaktovali jsme i soudního znalce, který nám však bez reklamačního protokolu pomoci nemohl. Reklamační protokol jsme však od p. Fölkela neobdrželi.

GSM MMS Alarm, bezdrátový GSM GESOM MMS Alarm, bezpečnostní kamera.

Požadujeme vrácení částky převodem na náš účet, jehož číslo má pan Fölkel k dispozici, neboť mu bylo zasláno dne 29.10.2013.