Rabator s.r.o.

#1711Nevrácení peněz za vrácení nefunkčního mobilního telefonu - odstoupení od smlouvy

22.12.2013, před 10 lety

Miroslava Hýlová

V X/2013 jsem přes slevový portál Berslevu.cz objednala, zakoupila a uhradila - dle pokynů - mobilní telefon "Smarthphone Feiteng Mini S4 i9500". Telefon byl doručen cca do 14 dní ode dne objednání a úhrady. Po rozbalení mne čekalo překvapení v podobě telefonu bez označení, bez přiloženého manuálu v ČJ, s příslušenstvím neodpovídající telefonu z nabídky Berslevu. Přesto jsem si telefon hodlala ponechat. Ovšem, nebyl nabitý, tak jsem za účelem jeho spuštění musela baterii v telefonu dobít. Po potřebné době k dobití jsem telefon chtěla aktivovat resp. zapnout, což bylo další překvapení, že se telefon vůbec neoživil a nebylo tedy možné jej nastartovat. Rozhodla jsem se proto tuto situaci řešit s tím, že jsem kontaktovala osobu - M. Pokornou-obchodní asistentku, Berslevu.cz, již jsem informovala o nefunkčnosti mobilu a požádala ji o radu, jak dál postupovat. Bylo mi sděleno, že mám mobil poslat zpět na uvedenou adresu na původní obálce, ve které mi byl mobil doručován. Tak jsem učinila a připojila průvodní dopis s žádostí o vrácení peněz z důvodu odstoupení od smlouvy. Od té doby však, což bylo 18.10.2013 se děje pouze to, že opakovaně žádám mailem o vrácení peněz, kdy mi bylo doporučeno obrátit se na provozovatele Tindra-Shop, který mobil do nabídky poskytnul, a požádat jej o vrácení peněz. Dodnes jenom nesčetně mailů se sliby, že peníze byly na můj účet zaslány resp. budou vráceny, ale není to pravda. Denně kontroluji svůj účet a odpovídající resp. uhrazená částka 1680,- Kč na účet připsána dosud nebyla. P. Tajdus (Tindra-Shop) neodpovídá na sms, a nereaguje ani na tlf. volání na uvedené mobilní číslo. Napsala jsem proto mail s upozorněním, že pokud mi peníze nebudou připsány do 20.12.2013, podávám na D. Tajduse-Tindra-Shop a na M. Pokornou-BerSlevu.cz trestní oznámí za podvodné jednání a neoprávněné obohacení a zadržování cizích peněz.

"Smarthphone Feiteng Mini S4 i9500".

Oprávněně žádám o vrácení uhrazené částky. Jelikož jsem obě společnosti informovala v průvodním dopise o odstoupení od smlouvy a vrátila naprosto nefunkční mobil v zákonné lhůtě 14 dnů, kdy je tato možnost uvedena i ve Smluvních podmínkách.
Celková cena: 1680 Kč