dm drogerie markt s.r.o.

#17259Třídíme a pak kompostujeme

2 měsíce 1 den 11 hodin

02.08.2017, před rokem

Jitka Chocholoušková

Jsem pravidelným čtenářem Vašeho informativního časopisu, a tak mne zaujala informace ve věci "třídíme a pak kompostujeme" s ohledem na její nadčasovost. Ihned po té, co jsem obdržela uvedený časopis poštou, zavítala jsem na prodejnu DM v místě bydliště, tj. v Praze 7, Strossmayerovo náměstí, ale bohužel, dostala jsem informaci, že "akce běží už 14 dní, a tak nejen v jejich prodejně, ale i v jiných filiálkách už není k dispozici nádoba na bio odpad za 120 bodů."
Ráda bych touto cestou upozornila na tuto zkušenost a podle svého mínění výše uvedenou zveřejněnou informaci v časopise DM považuji za klamavou reklamu.

JUDr. Jitka Chocholoušková

Zabránit tomu, aby zákazníci DM byli klamavě informováni.

3.8.2017 16:04, před rokem

Návrh dodat zboží za určenou cenu učiněné při podnikatelské činnosti reklamou, v katalogu nebo vystavením zboží je nabídkou s výhradou vyčerpání zásob nebo ztráty schopnosti podnikatele plnit. Není-li to tedy možné, nelze po prodávajícím požadovat dodání zboží.

Kdyby prodávající slibované zboží vůbec neměl v úmyslu dodat a celá akce měla sloužit pouze k nalákání zákazníků na jeho služby, mohlo by takové jednání naplňovat znaky tzv. vábivé reklamy, která je zakázanou obchodní praktikou.

V takovém případě by bylo třeba jednání obchodníka nechat posoudit krajským živnostenským úřadem, který je v tomto případě kompetentní vyhodnotit, zda se společnost dopustila nekalé obchodní praktiky dle přílohy 1 písm. d) zákona o ochraně spotřebitele a případně uložit ve správním řízení pokutu.

4.8.2017 12:01, před rokem

aktivity na podporu uvědomělého přístupu k třídění bioodpadu jsme odstartovali s termínem 26.7.2017. Jednou z nich bylo také zmíněné vydávání nádoby na třídění bioodpadu pro následné kompostování. Minimální počet nádob na jednu prodejnu byl 30 kusů, což jsme také uvedli v reklamním sdělení, stejně jako informaci o platnosti nabídky do vyčerpání zásob. Velmi nás těší zájem zákazníků o toto téma, který výrazně předčil naše očekávání.

Zákazníkům, na které se nedostalo, se tímto omlouváme a děkujeme za pochopení.

Zákaznický servis

www.dm.cz
www.facebook.com/dm.cesko

4.9.2017 07:43, před rokem

4.10.2017 09:03, před rokem

Spotřebitelka již nevyužila možnosti na vývoj případu reagovat. Stížnost proto uzavíráme.