SPORTISIMO s.r.o.

#17559Řádně nevyřízená reklamace

20.08.2017, před 7 lety

Vlasta Ráčková

Dne 12.2.2017 jsem v Brně na Cimburkové ulici zakoupila pánské plavky. Po trojím použití, 6ti měsíců od koupě se vyskytla vada spočívající v roztržení vstupu utahovací šňůrky a rozpletení této šňůrky.Vadu jsem 29.3.2017 reklamovala.Reklamace byla zamítnuta. Pouze šňůrku vyměnili. Při dotazu na infolinku D-testu, mi bylo řečeno, že pokud se vada objeví do 6ti měsíců od nákupu, je dokazovací břemeno, že zboží bylo bez vady v době prodeje na prodejci, tzv. že prodejce toto má doložit znaleckým posudkem.Proto jsem s odvoláním na §2161 odst.2 občanského zákoníku podala opakovanou reklamaci. Výsledek byl stejný, bez řádného prokázání zamítnuto. Zaslala jsem tedy Žádost o odstoupení od kupní smlouvy z důvodu překročení lhůty reklamace.Uvedla jsem, že ve lhůtě nebylo zdůvodněno dle Rozsudku Městského soudu v Brně 36C240/2014, pouze obecným tvrzením. Přišla mi opět odpověď, že si mohu nechat udělat posudek sama, ale výsledek pro ně není závazný. Pokud jsou informace o rozsudku Měst.soudu správné a protože že syn měl plavky v hodině plavání pouze 3x obracím se na vás, i když je to všechny roky poprvé, co mám se Sportisimem neshodu.

pánské plavky AXIS vel. 50, cena 649,- Kč

Chtěla jsem vrátit peníze, nebo vyměnit za jiné plavky, ale od jiného výrobce. Toto řešení, kdy vstupní dírky utahovací šňůrky nejsou opatřeny plastovými nebo kovovými kolečky není šťastné. Protože zadání ze školy bylo plavecké plavky s dlouhou nohavičkou a těch na výběr mnoho nebylo, toto jsme si při koupi neuvědomili.