HP TRONIC Zlín, spol. s r.o.

#17678Myčka - vadný kus

3 měsíce 14 dnů 4 hodiny

28.08.2017, před 7 lety

Veronika Sucháčová

Dobrý den!

Potřebovala bych poradit ohledně problému s myčkou. S přítelem jsme si 2.6.2017 zakoupili myčku Gorenje na stránkách kasa.cz. 14tý den jsme zjistili, že je na ní více vad než jen, že se neotevírá zásobník. Podivně chrčí, nádobí spíše neumývá než umývá, zůstavala v ní voda (což už se teď nestává), účinnost sušení velmi slabá, programy se nechovají podle návodu (např. program ECO místo 3 hodin jel 5), byl problém i s víčkem na sůl, že propouštělo moc soli. Po nahlášení opravy přijel pán, myčku opravil tím způsobem, že vyměnil dávkovač (který se stále ani po opravě neotevírá) a víčko na sůl. U zbytku řekl, že nevidí problém. Minulý týden jsem zadala novou objednávku na opravu, jelikož všechny zmíněné problémy přetrvávají a my bychom rádi doma měli funkční myčku, která opravdu nádobí umyje. Od té doby se nám nikdo neozval ze servisu. Kasu.cz jsem kontaktovala mailem, ti mi napsali, že mi nemohou myčku vyměnit ani vrátit peníze pokud nemáme protokol od Gorenje, že má myčka neodstranitelnou závadu. Pokud vím, má se za to, že pokud se vada objeví při prvních 6 měsících od koupě, byla vadná již při předání. Je tedy možné tuto situaci nějak vyřešit a dostat zpět peníze? Máme kvůli té myčce akorát potíže a zvýšenou spotřebu vody, jelikož polovinu nádobí pak musím umývat ručně znovu ve dřezu. Neměla bych problém si myčku koupit opět na stejném eshopu, jen bych už určitě zvolila jinou značku a lepší kategorii.

Děkuji Vám předem za Váš názor, co se s tím dá dělat.

S pozdravem
Sucháčová a Janečka

GS52115X Gorenje

Vrácení peněz, případně možnost nakoupit jinou myčku na stejném eshopu (přičemž rozdíl bychom samozřejmě doplatili, kdyby nová myčka byla drazší)