Interdate S.A.

#17684Nekomunikace, neumožnění odstoupení od smlouvy v zákonné lhůtě

7 dnů 3 hodiny

29.08.2017, před 7 lety

Petr Sovička

hledám si partnera také na internetu a rozhodl jsem se vyzkoušet také tuto seznamovací agenturu, vypadající na první pohled seriózně, členstvím na 1 měsíc za 180 Kč s automatickým prodloužením na 6 měsíců. I když po prodloužení byla nutnost výpovědi faxem, neodradilo mě to. Bohužel. V dnešní době jsou totiž jednoduše dostupné faxové aplikace online. Ještě týž den jsem si však uvědomil, že jsem naletěl podvodné společnosti, nehledě na to, že formálně jedná podle zákona. Služba mi připadá nekvalitní, místy až směšná, a proto jsem zaslal dle VOP odstoupení od smlouvy v zákonné lhůtě 14 dnů (v CZ/EN jazyce) mailem, načež mi přišla pouze automatická odpověď obecného charakteru, s tím, že mám psát dále a pak už nic. Poslal jsem další mail druhý den bez odpovědi a rovněž doporučení fax, jehož doručení bylo potvrzeno, ale bohužel také bez reakce.
Mám podezření, že společnost záměrně znemožňuje vypovězení smlouvy ztíženými podmínkami pro učinění tohoto kroku, absencí komunikace a ne-jednoznačností požadovaných kroků. Myslím si také, že mail slouží pouze k automatickým zprávám a nikoli k zákaznické podpoře. Dále firma uvádí různé podmínky vypovězení kontraktu ve VOP, v nastavení profilu na webu, v možnosti změny typu členství dále v nastavení profilu a v obou jí poskytovaných výpovědních formulářích, z nichž jeden vynechává navíc diakritiku... Podmínky se liší markantně např. v nutnosti uvádět mail (který samozřejmě mají od registrace), nutnosti zaslání faxem, nutnosti zaslání faxem i poštou, popř. nutnosti vlastnoručního podpisu.
Dále je matoucí to, že společnost sídlí v Lucembursku, ale fax má v Německu, což mě podle předvolby nezmátlo.
Obracím se tedy na Vás jako důvěryhodnou organizaci hájící práva spotřebitele s prosbou o pomoc a zprostředkování.

Za Vaši asistenci předem děkuji.

C-date Premium členství na 1 měsíc s automatickým prodloužením na 6 měsíců

1. Úplné odstoupení od smlouvy v zákonné lhůtě 14 dnů
2. Vrácení peněz - 180 Kč
3. Smazání profilu nebo umožnění provedení tohoto úkonu bez hrozby dalšího skrytého trvání a prodlužování služby
4. Smazání veškerých mých osobních údajů
5. Závazek nepředání mých osobních údajů jakékoli třetí straně
6. Zaslání potvrzení (a omluvy) mailem, dopisem.. čímkoli.