Acer Czech Republic s.r.o.

#1815Poničení notebooku po převzetí do záruční opravy

07.01.2014, před 10 lety

Václav Šíma

Dne 25.11.2013 převzala do záruční opravy můj notebook bez poškození společnost Acer prostřednictvím vlastního přepravce.
Následně mi přišla zpráva že je notebook převzat do opravy od společnosti Acer.
Následně pak přišel e-mail že byl notebook poškozen při přepravě, včetně fotek na kterých jednak chyběly pěnové zarážky jimiž byl notebook zafixován v přepravní krabici a jedná se, podle mého názoru, o poškození které nemohlo vzniknout při běžné přepravě ale pádem z relativně vysoké výšky.
Z těchto důvodů jsem odmítl cenovou nabídku kterou mi navrhla společnost Acer zaplatit za opravu mechanicky poškozených částí.
Společnost Acer se vymlouvá na přepravce, přičemž je nutné vzít v úvahu fakt, že mi společnost navrhla že si do opravy odvezou notebook sami a tak považuji předání notebooku do opravy momentem předání a přijetí přepravcem.
Dále se společnost Acer vymlouvá že byl balík špatně zabalen, s čímž nemohu souhlasit.
Následně mi společnost Acer oznámila, že si mám převzít notebook dne 2.1.2014, tedy déle než po měsíčním zákonném termínu na záruční opravu s tím, že záruční oprava provedena byla, ale mechanické poškození, údajně při přepravě, NEBYLO opraveno.
Dále se společnost Acer vymlouvá, že termín záruční opravy překročili vzhledem k jednání o opravě jimi způsobeného mechanického poškození. Toto však nepovažuji za relevantní argument vzhledem k faktu, že jsem hned na počátku trval na tom, aby jimi způsobené poškození opravili bezplatně.
V dané chvíli nevím jak postupovat dál, tedy zda neopravený notebook převzít či nikoli.
Byl bych Vám velmi vděčný alespoň za radu jak dál postupovat.

Záruční oprava notebooku Acer v servisu Acer.

Bezplatná oprava mechanického poškození, které vzniklo po převzetí do záruční opravy.
Vzhledem k tomu že nebyl dodržen zákonem stanovený termín záruční opravy - odstoupení od kupní smlouvy.