Kaufland Česká republika v.o.s.

#18498Nepořádek v cenách a chování zaměstnanců

12.10.2017, před 2 měsíci

Andrea Suchá

Dobrý den, dnes jsem byla nakoupit v Kauflandu ve Varnsdorfu. Šla jsem k samoobslužné pokladně a hned při prvním markování problém. Sýr Horal měl jinou cenu než byla na etiketě. Požádala jsem tedy aby to dali do pořádku, že mám nárok na cenu co je psána. Mezi tím jsem si namarkovala zbytek nákupu. Potom mě nechali stát a čekat na jeden sýr čtvrt hodiny. Chodili kolem mě. Nikdo si mě nevšímal a já si připadala, jak kdybych tu chybu zavinila sama. Podotýkám, že po celém obchodě byly díky paletám neprůchodné uličky a u palet ani nikdo nebyl, aby vybaloval. Můj nákup dopadl tak, že i po čtvrt hodině nic nebylo vyřešeno a nikdo mě ani nebyl schopný informovat, jak dlouhou mě tam ještě nechají čekat, tak jsem nákup nechala být a šla jsem si nakoupit jinam. Hezký den. Andrea Suchá

Sýr Horal psána cena 34,90. Cena na pokladně 69,90.

Ráda bych aby se "prodavačky" poučily o chování k zákazníkovi a naučily se řešit problém rychleji. Komunikace by také neuškodila.

12.10.2017 09:58, před 2 měsíci

Nabídka zboží, která je tvořena i cenou u něj uvedenou, je pro obchodníka závazná. Pokud jinou cenu uvádí a jinou účtuje, dopouští se klamavého jednání a je právem spotřebitele dožadovat se rozdílu v ceně zaplacené navíc.

Prodávající je povinen informovat v souladu s cenovými předpisy a přímo použitelným předpisem Evropských společenství spotřebitele o ceně prodávaných výrobků nebo poskytovaných služeb zřetelným označením výrobku cenou nebo informaci o ceně výrobků či služeb jinak vhodně zpřístupnit. Informace o ceně nesmí zejména vzbuzovat zdání, že cena je nižší, než jaká je ve skutečnosti. Dozorovým orgánem je v této oblasti Česká obchodní inspekce, které spotřebitel může dát podnět pro porušení zákona o ochraně spotřebitele.

Spotřebitel, který je přesvědčen, že došlo k porušení ustanovení zákona o ochraně spotřebitele, se může obrátit na regionální či ústřední inspektorát České obchodní inspekce. Adresy jednotlivých inspektorátů lze najít na www.coi.cz. Podnět lze podat i elektronicky přes elektronickou podatelnu ČOI na adrese www.coi.cz.

12.10.2017 14:54, před 2 měsíci

Vážená zákaznice,

děkujeme za Váš podnět.

Rádi bychom ho s Vámi dořešili k Vaší spokojenosti. Nebude-li Vás to obtěžovat, kontaktujte nás prosím na naší bezplatné zákaznické lince 800 165 894 nebo e-mailem na service@kaufland.cz.

Zákaznické centrum, Kaufland Česká republika

11.11.2017 12:00, před měsícem

11.12.2017 17:07, včera

Spotřebitelka již nevyužila možnosti na vývoj případu reagovat, stížnost proto uzavíráme.