Společnost


COMFORT ENERGY s.r.o.

Počet nahlášených stížností:98
Z toho za letošní rok:0
Stále v řešení:0
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

85%
15%
Toto skore je založeno na 28 stížnostech.

#1895Nedodržení 30 denní výpovědní lhůty

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

8 měsíců 18 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
14.01.2014, před 10 lety

Petr Gruntorád

Znění stížnosti

Dobrý den. Dne 5.11.2013 jsem s podomním prodejcem od Comfort Energy odepsal smlouvu na zprostředkování elektrické energie. Tuto firmu jsem do té doby neznal. Chtěl jsem si nechat nějaký čas na rozmyšlenou, ale to mi podomní prodejce nedal Podepsal jsem sice smlouvu, ale plnou moc ne. Po jeho odchodu jsem prošel pár webových stránek a dozvěděl jsem se, že jde o ne moc seriózní společnost a obratem dne 8.11.2013 jsem jim zaslal písemné odstoupení od smlouvy s tím, že chci zaslat potvrzení o odstoupení na moji adresu. Již jsem je třikrát kontaktoval a slušně je žádal o sdělení termínu vyřízení a zaslání výpovědi, ale vždy mi bylo řečeno, že je to již vyřízeno a že potvrzení je na cestě. Když jsem jim 10.1.2014 sdělil, že již dosti překročili 30 denni lhůtu na odstoupení od smlouvy a porušují tím obchodní podmínky, tak mi bylo sděleno, že výpověď byla zaslána 10.12.2013 na moji korespondenční adresu. Tato adresa je však uplně jiná než je uvedeno ve smlouvě a nebo ve výpovědi, kterou jsem jim zaslal. Shoduje se pouze název ulice, ale místo do města, kde bydlím já, to bylo posláno do 400 km vzdáleného města, protože to je jediné město v ČR, které má stejný název ulice, jako je ta moje. Z mého hlediska je to jen nesmyslné prodlužování a průtahy. Je toto jednání protizákonné a lze se nějak proti tomuto bránit? Děkuji za odpověď.


Produkt

zprostředkování elektrické energie


Požadované řešení

odstoupení od smlouvy a její písemné potvrzení do 30 dnů od obdržení dané výpovědi


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
20.1.2014 10:54, před 10 lety

Dle nám dostupných informací bylo odstoupení od smlouvy zasláno v zákonné lhůtě, tudíž je platné. Odstoupení od smlouvy je jednostranný právní úkon, tutíž k jeho platnosti není zapotřebí odsouhlasení druhé strany. V případě, že již bylo něco uhrazeno, je skutečně povinností dodavatele do 30 dnů takové uhrazené částky spotřebiteli vrátit, jinak je v prodlení dle § 517 občanského zákoníku.
Pokud nebyla sepsána plná moc, není společnost oprávněna za spotřebitele jednat, ale pro jistotu doporučujeme kontaktovat současného dodavatele a informavat jej, že u společnosti COMFORT ENERGY s.r.o. došlo k odstoupení od smlouvy.

Vyjádření dTestu

Publikováno
15.9.2014 13:03, před 9 lety

Společnost COMFORT ENERGY s.r.o. byla o podaných stížnostech informována. Bohužel doposud neprojevila zájem se ke stížnostem vyjádřit, proto jsme se rozhodli případy uzavřít z důvodu nereakce podnikatele.