Společnost


Penny Market s.r.o.

Počet nahlášených stížností:471
Z toho za letošní rok:22
Stále v řešení:20
Zobrazit všechny stížnosti na společnost

Hodnocení spokojenosti

0%
100%
Toto skore je založeno na 1 stížnostech.

#19010Cena v popisku nad výrobkem neodpovídá ceně na pokladně

Stav stížnosti

uzavřeno

Celková doba trvání

2 měsíce 11 dnů 10 hodin

Detail stížnosti

Publikováno
04.11.2017, před 5 lety

Tereza Loukotová

Znění stížnosti

Dobrý den,
2.11.2017 jsem kupovala v Penny Lodžská 399/26, 181 00 Praha 8-Bohnice zmrzlinu Häagen-Dazs Macadamia Nut Brittle, kdy cena byla uvedena za 99,- zlevněná ze 169,-. Ještě to bylo označeno jako novinka. Cenu mi samozřejmě účtovali tu vyšší. Bohužel jsem si účtenku nezkontrolovala hned a šla o dva dny později 4.11.2017 s účtenkou a s tím, že bych si zmrzlinu opět koupila a že se případný rozdíl určitě vyřeší. Dvě pokladní si nevěděly s touto situací rady, takže zavolaly paní vedoucí. K mému překvapení měla naprosto arogantní chování a téměř mi vlastně ještě vynadala, že mám smůlu, že ta cena je za těch 169,-(i když zmrzlinu měli stále označenou jako v akci za 99,-) a že jsem měla přijít hned, že mi nic nevrátí a ani mě nenechala domluvit a už odcházela. Upřímně tohle jsem fakt nečekala. Kdyby se paní vedoucí aspoň omluvila, jsme přeci lidi, ale tohle se opravdu stává často a přeci být pořád ve stresu co mi zas naúčtovali špatně, není normální.

Předem děkuji za řešení této situace.

S pozdravem
Tereza Loukotová


Produkt

Häagen-Dazs Macadamia Nut Brittle


Požadované řešení

Minimálně bych si přála, aby ceny byly jednotné, jak v regálech, tak na pokladně. A slušné chování paní vedoucí.


Sdílejte

Zdá se vám, že stížnost obsahuje nevhodný obsah?
* Opište kód z obrázku:

Vyjádření dTestu

Publikováno
5.11.2017 10:04, před 5 lety

Nabídka zboží, která je tvořena i cenou u něj uvedenou, je pro obchodníka závazná. Pokud jinou cenu uvádí a jinou účtuje, dopouští se klamavého jednání a je právem spotřebitele dožadovat se rozdílu v ceně zaplacené navíc.

Prodávající je povinen informovat v souladu s cenovými předpisy a přímo použitelným předpisem Evropských společenství spotřebitele o ceně prodávaných výrobků nebo poskytovaných služeb zřetelným označením výrobku cenou nebo informaci o ceně výrobků či služeb jinak vhodně zpřístupnit. Informace o ceně nesmí zejména vzbuzovat zdání, že cena je nižší, než jaká je ve skutečnosti. Dozorovým orgánem je v této oblasti Česká obchodní inspekce, které spotřebitel může dát podnět pro porušení zákona o ochraně spotřebitele.

Spotřebitel, který je přesvědčen, že došlo k porušení ustanovení zákona o ochraně spotřebitele, se může obrátit na regionální či ústřední inspektorát České obchodní inspekce. Adresy jednotlivých inspektorátů lze najít na www.coi.cz. Podnět lze podat i elektronicky přes elektronickou podatelnu ČOI na adrese www.coi.cz.

Vyjádření dTestu

Publikováno
15.1.2018 23:24, před 5 lety

Společnost byla o podané stížnosti informována, bohužel však dosud neprojevila zájem se k případu vyjádřit. Vzhledem k tomu, že služba VašeStížnosti.cz funguje na principu oboustranné dobrovolnosti, jsme nuceni stížnost uzavřít.

V případě potřeby další právní konzultace se spotřebitelka může obrátit na naši spotřebitelskou poradnu na telefonní lince 299 149 009.